• Ne. okt 1st, 2023

12-ty Culturebox bol v znamení návratu ku koreňom

Autor IMG_1979

júl 28, 2018
Aj pod dáždnikom sa dala vychutnávať hudobná atmosféra. Foto: IMG_1979

Parková galéria Ľudovíta Štúra po roku opäť ožila počas jedného júlového podvečera 27.7.2018 fajnovou muzikou, ktorú si sem prišlo nasať množstvo ľudí a to nielen Zvolenčanov.

Reč je už o 12-tej kultúrnej škatuli, minifestivale, ktorý do svojho vienka dostal názov Culturebox.

Organizačne mal tento festival pod palcom Tomáš Kršňák s podporou mesta Zvolen v spolupráci s Občianskym združením Dlhý, široký a bystrozraký, ktoré sa dlhodobo podieľa na kultúrnych podujatiach v našom meste.

A je to rozhodne za XY rokov dozadu poriadne cítiť, že táto organizačná partia sa vyzná vo svojom fachu a v tomto ročníku sem opäť dotiahli nielen dobrú atmosféru a baviacich sa ľudí, ale tam hore vybavili špeciálne efekty v podobe mrholenia, fajné pivko a skoro som zabudol na štvoricu interpretov.

Tentokrát do nášho kráľovského mesta, respektíve parku prišli zahrať a zaspievať kapely N3O & band, Rida Radar, Talkshow a na záver Lavagance.

Po dlhšej dobe som mal opäť radosť z toho, že sa Culturebox vracia k svojim koreňom a priniesol to, čo bolo jeho prvotnou filozofiou. A tak sa tu vystriedali slnečné reggae rytmy so slovenskou ľudovkou a silnými textami v podobe projektu Dominika Varcholu N3O & BAND. Po ňom prišiel na rad RIDA RADAR, ktorému sa podarilo pritiahnuť spievajúcu mládež k pódiu, ktorú pokropili špeciálne efekty z oblohy. Síce sa celú dobu spievalo o nejakej zelenej rastline a policajtoch, ale OK, beriem to.

Posledné dve kapely a ešte k tomu Bratislavské TALKSHOW a LAVAGANCE tu rozprúdili indie-rock, kedy tá prvá navnadila a pritiahla a tá druhá rozpohybovala tu všetkých prítomných až do samého záveru – dovolím si tvrdiť, že viac než úspešného 12-teho ročníka Cultureboxu.

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979