• Po. feb 6th, 2023

Na Považsko-žilinskej piruetke sa nedali zahanbiť krasokorčuliarky ŠKK Zvolen

100_5549
Na foto z ľava: Trénerka Jana Zrubecová a Laura Debnárová. Foto: Vladimír Vlček.

TS – Krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) absolvovali ďalšie, v poradí už 4. kolo pretekov Slovenského pohára (SP), ktoré sa konalo v Považskej Bystrici. Zúčastnilo sa ho celkom 102 krasokorčuliarov a 35 interpretačných korčuliarov z 21 krasokorčuliarskych klubov Slovenska.

Chlapcov pretekalo 12 – 5 st. nádejí a 7 ml .nádejí. V dievčenských kategóriách súťažili 2 juniorky, 18 ml. žiačok a 70 nádejí rozdelených podľa ročníka narodenia – N10 ročných pretekalo 16, N9 ročných – 18, N8 ročných – 21, N7 ročných – 15 a 16 hviezdičiek.

O body do Slovenského pohára jednotlivcov ale aj klubov zabojovali aj 2 krasokorčuliarky ŠKK, zverenkyne Jany Zrubecovej. V kategórii 10- ročných nádejí súťažila Barbora Čunderlíková, ktorá sa umiestnila na 10. mieste a získala ďalších 22 bodov do SP. V kategórii 8-ročných nádejí sa Laura Debnárová umiestnila na veľmi peknom 6. mieste z 21 štartujúcich a získala do SP 30 bodov.

Ďalšie kolo SP čaká naše krasokorčuliarky už 21.-23.novembra v Banskej Bystrici – 51.ročník Grand Prix SNP.
Kompletné výsledky z krasokorčuliarskych súťaží sú zverejnené http://www.kraso.sk.

Viac o súťažných ale aj mimo súťažných aktivitách ŠKK si môžete prečítať na www.kraso.sk., kde nájdete aj kontakty nielen pre záujemcov o kurzy základov korčuľovania pre deti aj dospelých, ale aj krasokorčuliarsku prípravku.

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri