Do práce bude vo Zvolene jazdiť 37 tímov

cyklojazda-historie-2015-zvolen-2

Foto: Ilustračné.Foto: ZV-podujatia

TS: Už včera formálne odštartovala kampaň Do práce na bicykli, ktorej tretí ročník bude najsilnejší – narástol počet zapojených samospráv, a tým pádom aj počet prihlásených tímov. Mesto sa kampaň rozhodlo podporiť aj opätovným otvorením pešej zóny pre cyklistov.  

Celkový počet tímov v 60-tich prihlásených samosprávach na Slovensku je 1730. To je spolu viac než 5000 ľudí, ktorí budú v máji jazdiť na bicykli do práce. Cieľom však nie je vyskúšať si tento dopravný prostriedok na mesiac, ale motivovať ľudí, aby vymenili auto za bicykel dlhodobo. Motiváciou nie je napokon len dobrý pocit, že človek robí niečo pre svoje zdravie, ale aj objem ušetreného CO2 v mestách.

Sme radi, že aj cyklopozitívni Zvolenčania prejavili taký veľký záujem o hlavnú ideu súťaže, a preto bude v máji jazdiť do práce až 37 tímov. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 5. 6. počas prvého nedeľného korza na Námestí SNP. Veríme, že Zvolenčania to na bicykli opäť roztočia a odzvonia autám. Využívať námestie napr. na prechod do práce môžu Zvolenčania opäť od 1. mája do 5. júna.

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín,  referent pre styk s verejnosťou Zvolen.

Pridaj komentár