• Ut. feb 7th, 2023

Na Grand Prix SNP badateľná stúpajúca výkonnosť krasokorčuliarok ŠKK Zvolen

markova-zrubecova-cunderlikova
Na foto z lava: Dorota Marková, trénerka Jana Zrubecová, Barbora Čunderlíková. Foto: Vladimír Vlček.

TS – V dňoch 21.- 23. novembra patril zimný štadión v B. Bystrici takmer 150 krasokorčuliarom zo 7. krajín – Bulharska, Nemecka, Litvy, Fínska, Francúzska, Thajska a 21 klubov zo Slovenska

Súťaže sa zúčastnilo aj 12 interpretačných korčuliarov (IK) a 7 hviezdičiek.

V chlapčenských kategóriách súťažili 1 junior, 3 starší žiaci, 2 mladší žiaci, 8 starších nádeji a 6 mladších nádeji. V dievčenských kategóriách súťažili 2 seniorky, 16 junioriek, 22 starších žiačok, 19 mladších žiačok a nádeje rozdelené podľa ročníka narodenia. Nádejí 10 ročných štartovalo 17, nádejí 9 ročných 19, nádejí 8 ročných 16 a nádeji 7 ročných 15.

GP SNP bola zároveň aj 5. kolom pretekov Slovenského pohára (SP) a o ďalšie body do SP jednotlivcov ale aj klubov zabojovali aj 4 pretekárky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK). Aj keď sa nevyvarovali menších chybičiek vo svojich voľných jazdách, ich trénerka Jana Zrubecová mala dôvod na úsmev a spokojnosť. Veď Barbora Čunderlíková v konkurencii 17 10-ročnych nádeji obsadila 7. miesto, Emília Buchová v nádejach 9 ročných zo 16 pretekárok 12. a Dorota Marková 14. miesto. V nádejach 8 ročných Laura Debnárova z pomedzi 16 dievčat obsadila 6 miesto.

Dievčatá z preteku na pretek potvrdzujú stúpajúcu výkonnosť a tak cieľ prebojovať sa na Majstrovstvá – SR vyzerá reálne (postupuje prvých 12 dievčat z redukovaného rebríčka SP – body z troch najlepších umiestnení na pretekoch z celej série SP). Budúci víkend čaká zverenkyne J. Zrubecovej ďalšie, v poradí 6. kolo pretekov SP, ktorého organizátorom bude Púchov a hneď v pondelok, 2. decembra preteky v Budapešti – Santa Claus Cup, kde už dnes je prihlásených 261 krasokorčuliarov a 55 tanečných párov z 26 krajín.

Výsledky ale aj informácie o aktivitách ŠKK sú zverejnené na web stránke www.krasozvolen.sk

Výsledky všetkých kategórii zo súťaží sú k dispozícii na stránke SKrZ – www.kraso.sk, kde sa nachádza aj aktualizovaný priebežný rebríček SP jednotlivcov ale aj klubov

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri