• Ut. feb 7th, 2023

Zdenka Predná predstavila a zaspievala skladby z Amuletu

zdenka-predna-europa-zvolen-1
Zdenka Predná.

Zdenka Predná je sympatické 29 ročné dievča, ktoré sa narodilo tu hľa neďaleko Zvolena v Banskej Štiavnici. Málokto však vie, že okrem ZŠ má na svojom konte aj úspešné absolvovanie VŠ  a to priamo tejto našej Technickej, alebo ak chcete TUZVO na Fakulte Ekológie a environmentalistiky v odbore Krajinné inžinierstvo.

A vidíte, máme tu zrazu inžinierku Zdenku, ktorá nielenže dospela do krásy, ale aj  po tej hudobnej stránke je  podstatne ďalej.

Isto si ešte veľa ľudí povie, veď sa o nej vôbec nevie, kde koncertuje a podobne. Faktom je, že rádia radšej preferujú bum tac tac a našim kapelám dávajú oveľa menší priestor a tak sa poslucháčom nedostáva poriadneho Slovenského. 

Vráťme sa ale k Zdenke, ktorá hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na peknom 4.mieste. Do dnešného dňa má na konte 4  albumy (Sunny Day, Zdenka Predná, Srdce z bubliny a momentálne najnovší Amulet).

Jej debutový album Sunny Day vydala v roku 2005, takže cca každé dva roky vydáva jeden album, čiže sa dá usudzovať, že predsa len asi niekde existuje, koncertuje a šíri takto okolo seba dozaista príjemnú energiu, ako to bolo v sobotu vo Zvolene.

A práve aj kvôli novému albumu  Amulet, ktorí mimochodom krstila Jana Kirschner chodí po slovenských mestách a prezentuje spevom svoj album. Posledný novembrový deň zavítala aj do zvolenskej Europy, kde spolu so skupinou odohrali jeden koncert, počas ktorého prezentovali skladby z nového albumu. Po koncerte sa konala v kníhkupectve  Panta Rhei autogramiáda a predaj tohto CD.

Kapela hrala v zložení: Zdenka Predná – spev, Marek Gregor – bicie, Radovan Gregor – basová gitara, Martin Mikloš – klávesy, Ladislav Tvrdý – gitara a Peter Sandanus – saxofón.

Zdenka Predná – Walk In My Shoes 

Fotografie

Dúfam, že som Vás nevyplašil týmto predstavením Zdenky Prednej, ale o niektorých veciach sa dá povedať omnoho viac, ako čítať knihu podľa obalu a veľakrát potom človek zistí, že niektoré veci sú iné, ako na prvý pohľad vyzerajú.

Zdenka Predná – Bodliak 

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma