Taekwondisti a ich vydarená exhibícia v Europe

 

Ilyo

Foto: Miloš Masarik

Dňa 25. 02. 2014 zorganizovala Technická Akadémia vo Zvolene v spolupráci s Europa Shoping Centrom prezentáciu školy v priestoroch centra, kde okrem  ponuky študijných a učebných odborov, objasnenia procesu a podmienok vo vzdelávaní priblížili i mimoškolskú a krúžkovú činnosť.

V exhibičnom vystúpení okrem „amerických“ futbalistov  Patriots sa predviedli na vysokej športovej úrovni  členovia oddielu Taekwondo, ktorý trénuje Ing. Július Kostolný (2.dan).  Pod vedením skúseného  trénera Ota Ďurčoviča, tiež držiteľa  čierneho pásu a 2.danu, ktorý sa venuje bojovým umeniam 26 rokov a z toho 13 rokov Taekwondu sa zúčastnili  tohto podujatia nielen Zvolenské nádeje, ale i Majster Slovenska a držiteľ 1.danu Norbert Ďurčovič (tomuto športu sa venuje iba 8 rokov), ktorý sa predviedol pred nastávajúcou sezónou vo veľmi sľubnej forme, keď má možnosť  získať 2.dan už vo svojich 17 rokoch.

Tréner i Ilyo Taekwondo VTJ Zvolen Oto Ďurčovič k exhibícii poznamenal :

Naša činnosť v rámci exhibície je zameraná na ozrejmenie zamerania Taekwonda, olympijského športu, čo málokto vie. Prezentovali sme sa najprv ukážkami zahriatia organizmu, potom sme prezentovali kopacie techniky, ukážky súbojov, ako to vyzerá pri skutočnom zápase a ukážka obsahovala i prerážacie techniky rukami, nohami a  skokové techniky, ďalej súbor cvičení zostáv POOMSE,  ktoré predvádzal Norbert Ďurčovič, najlepší v tejto disciplíne v minulom roku na Slovensku. Myslím, že sme nielen zaujali, ale i predviedli technicky kvalitné výkony.

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: oddiel Teakwondo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.