• Ut. feb 7th, 2023

Na pretekoch 7th Santa Claus Cup v Budapešti sa zúčastnili aj dievčatá ŠKK Zvolen

emilia-buchova-santa-claus-cup-2013
Emília Buchová. Foto: Vladimír Vlček.

TS – Po náročnom víkende, keď Barbora Čunderlíková a Laura Debnárová absolvovali 6. kolo pretekov Slovenského pohára (SP) v Púchove, čakali krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) hneď v pondelok 2.12. medzinárodné preteky v Budapešti – 7th Santa Claus Cup 2013.

Budapešť hostí celý týždeň viac ako 300 krasokorčuliarov z 26 krajín. Medzi účastníkmi týchto prestížnych krasokorčuliarskych pretekoch nechýbali ani 2 mladé zvolenské krasokorčuliarky ŠKK – Barbora Čunderlíková a Emília Buchová, zverenkyne našej trénerky Jany Zrubecovej a milo prekvapili.

Barbora Čunderlíková súťažila s 22 krasokorčuliarkami zo 7 krajín (ROU, UKR, CZE, HUN, BLR, SLO a SVK) a v kategórii cubs girls 2003 si vybojovala 12. miesto. Emília Buchová súťažila v kategórii cubs girls 2004 s 15 krasokorčuliarkami 7 krajín (HUN, UZB, UKR, AUT, LTU, SLO a SVK) a umiestnila sa na 6. mieste. Aj napriek tomu, že pre obidve dievčatá to boli prvé zahraničné preteky, zvládli ich výborne a svoj klub ale aj mesto Zvolen dobre reprezentovali a rozhodne nesklamali.

Po dvojtýždňovej pauze čaká krasokorčuliarky ŠKK ďalšie, v poradí už 7. kolo pretekov Slovenského pohára, ktorého organizátorom bude KŠK Slovan Bratislava 13.-14.decembra.

Aktualizovaný priebežný rebríček SP jednotlivcov ale aj klubov je zverejnený na www.kraso.sk. Informácie o ŠKK, aktivitách súťažných ale aj mimo súťažných, o kurzoch pre deti aj dospelých a foto, sú zverejnené na www.krasozvolen.sk.

emilia-buchova-santa-claus-cup-2013

TS a foto: Vlado Vlček

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri