• Ut. feb 7th, 2023

V Europe Západniari predviedli “Čas radosti”

cas-radosti-ix-zs-zvolen-2
Foto: ZV-podujatia.

V rámci prezentačných dní, ktoré sa raz za čas konajú v obchodnom dome Europa sa v utorok 10.12.2013 konala prezentácia IX. ZŠ pod názvom “Čas radosti”.

Základná škola, ktorá sídli na Námestí mládeže si pripravila štedrý program tvorený nielen hudobným, tanečným ale i športovým vystúpením.

Okrem tohto gro programu si bolo možné  skúsiť alebo pozrieť, čo pekné sa tvorí vo vianočných tvorivých dielňach, zakúpiť si školský časopis, ktorý mimochodom je ovenčený niekoľkými oceneniami a pokiaľ sa pri Vás zastavila čarokrásna anjelica, tak práve jej ste mohli napísať vianočné želanie, ktoré potom ona pripla na vianočnú tabuľu.

V rámci programu bolo možné vidieť, že aj v dnešnej dobe sa v školách vyučuje ruština a to, že v ruskom jazyku vedia aj zaspievať všetkých presvedčili dievčatá siedmeho ročníka hneď v prvej skladbe Milion alix roz a aj v ďalších vianočných.

V tanečnom kole nastalo veľké prekvapenie, nakoľko tanečná choreografia, ktorú bravúrne zatancovali dievčence patrila k TŠ Wanted Štefana Chleba. V športovej časti predviedli svoje umenie malé gymnastky s choreografiou so stuhou a následne potom v tanečnom rokenrole sa predviedol tanečný pár z TK F.R.E.S.H.

Viktória Šályová – TŠ Wanted Štefana Chleba

Svoju prezentáciu úspešného hokejistu tu predstavil Patrik Lietava – žiak 7 ročníka, ktorý už zožal nejeden úspech ako hokejový brankár.

Na záver ako klinec programu sa blysli deťúrence z DFS Vretienko, ktoré predviedli svoj program ako inak vo folklórnom duchu.

DFS Vretienko

Tento program v Europe bol len taká koštovka pred tým, čo sa bude konať už tento piatok od 15:30 do 18-tej na škole. Čaká nás Vianočná Akadémia – burza, podávanie tradičného punču a samozrejme bohatý program v aule školy a ako inak zapálenie Vianočného stromčeka.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka. 

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri