• Ut. feb 7th, 2023

Europa sa zmenila na hokejovú arénu

daj-gol-a-vyhraj-europa-zvolen-3
Mančaft HKM Zvolen. Foto: Ing. Miloš Masarik.

V utorok 9.septembra 2014 sa v areáli Európa Shopping Center Zvolen konalo promo stretnutie hokejistov HKM so svojimi  priaznivcami pred úvodom novej sezóny Tipsport extraligy, v poradí už 22. ročníka najvyššej Slovenskej hokejovej ligy, pod názvom „Daj gól a vyhraj!

Vedenie HKM pripravilo pre divákov nielen zábavu, súťaže o ceny, ale predstavilo aj kompletný tím, ktorý vstúpi do extraligovej sezóny 2014/2015. Moderátor akcie Mário Bóna, ktorý kvalitne nahradil legendárneho hlásateľa zvolenských hokejových stretnutí Jozefa Bartíka nielen pri stretnutiach HKM, predstavil viac ako päťstovke divákov káder HKM pre novú sezónu.

Po rozhovoroch s  trénerom Josefom Turekom a  navrátilcom Lukášom Juríkom až osemdesiatka nadšencov zvolenského hokeja pokúšala športové šťastie a preukazovala svoju šikovnosť a hokejové zručnosti v súťaži v streľbe na hokejovú mini bránku, v ktorej sa striedali gólmani HKM ŠimekOrčíkom a na strely postupne prihrávali súťažiacim hádam všetci hráči kádra HKM.

Zo súboja v mládežníckej i v kategórii dospelých vyšli víťazne hráč 5.hokejovej triedy HKM pôvodom z Rimavskej Soboty Matej Lörincz a Dobronivčan Ľudovít Polc, ktorý premenil všetky strelecké pokusy. Víťazi boli ocenení  originálnym dresom s menom z novej kolekcie HKM pre túto sezónu, poukážkou na 300 eur, vecnými odmenami i permanentkami na všetky zápasy HKM a po vyhotovení si vyzdvihnú pred prvým zápasom HKM dres s novej série pre túto sezónu so svojom menom.

Ceny odovzdal víťazom Ladislav Čierny, ikona Zvolenského i Slovenského hokeja, ktorý zaželal mužstvu úspech v extralige a mnoho divákov na Zvolenskom štadióne, ako to bolo za jeho pôsobenia v HKM. V priebehu súťaží bol permanentnou vstupenkou ocenený i Vladimír Ľalík, držiteľ diamantovej Jánskeho plakety za dobrovoľné darcovstvo krvi (krv daroval až 85x). HKM tak odmení všetkých priaznivcov HKM, darcov krvi, ktorí získali diamantové, či zlaté ocenenie a v priebehu sezóny sa „odberu“ zúčastnia i hráči Zvolenského dvojnásobného majstra. Na záver si priaznivci HKM, ktorí na vydarenú akciu dostavili v dresoch, čiapkach, šáloch, či s inými odevnými zvrškami s logom  „Zvolenských Rytierov“ vyzdvihli  vstupenky na piatkové derby s Banskou Bystricou, ktoré im odovzdal manažér pre sponzoring a styk s obchodnými partnermi v HKM Miroslav Brumerčík.

K priebehu predsezónnej promo akcie HKM poznamenal:

„Sme radi, že sa ľudia zabavili, ukázali sme káder pre novú sezónu, našli sme tu kopu mladých talentov, čo bol jeden z hlavných motívov podujatia. Prezentovali sme prvé kolo extraligy a čo už dávno nebolo hneď derby s Bystricou, na ktoré sme chceli fanúšikov pozvať. Verných fanúšikov sme obdarovali vstupenkou (pozn. – rozdalo sa ich viac ako 300) a dúfame, že na stretnutie pritiahnu i ďalších divákov a štadión na derby zaplnia.“

A čo nové prekvapí hokejových priaznivcov v novom súťažnom ročníku Tipsport extraligy ?

Najvýraznejšie letné zmeny sa udiali v pravidlách. Zmenili sa rozmery útočných pásiem, modré čiary sa posunuli bližšie k stredu. Rozhodcovia budú inak posudzovať zakázané uvoľnenia, ktoré je kombináciou dotykového a automatického. Hokej by sa týmto mal zrýchliť a zatraktívniť.

Kluby naďalej zápasia s obmedzeným prísunom financií, za favoritov  sú považovaní Košice a Nitra. Na slávu z minulosti chcú určite nadviazať i vo Zvolenskom HKM. Základná časť Tipsport extraligy bude mať opäť 54 kôl, tímy sa vzájomne stretnú trikrát doma a trikrát vonku. Dlhodobá sezóna sa skončí 24. februára 2015. Hracími dňami budú utorok, piatok a nedeľa. Vo Zvolene sa budú v pracovných dňoch začínať zápasy o 18.00 cez víkend a vo sviatok sa všade bude začínať o 17.00 h. Do play-off postúpi najlepších osem tímov tabuľky. Štvrťfinále Slovnaft play-off sa začne v sobotu 28. februára 2015, semifinále 16. marca, finále 1. apríla. Nový majster bude známy najneskôr 13. apríla 2015. Tím umiestnený na 10. priečke tabuľky po základnej časti čaká od 12. marca baráž o extraligu s víťazom I. ligy.

Po úspechu ankety Zlatá korčuľa v minulo sezónnom play-off bude v rovnakom formáte pokračovať aj v novom ročníku, diváci budú vyberať najužitočnejšieho hráča v internetovom hlasovaní. Začína i prvý ročník ankety Zlatá prilba o najkrajší gól Tipsport extraligy. Hráč, ktorý strelí v mesiaci najkrajší gól, bude hrať v ďalšom v zlatej prilbe. Na konci ročníka sa vyhodnotí najkrajší gól a celkový víťaz získa Zlatú prilbu.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na televízne prenosy, ktoré bude vysielať v nedele RTVS.

na utorňajšom bratislavskom stretnutí riadiacej spoločnosti Pro-Hokej HKM Zvolen zastupoval generálny manažér Milan Čanky, sa k situácii v HKM vyjadri:

„Mužstvo sme dávali dokopy počas celého leta. Prišli noví hráči, teší nás návrat Lukáša Juríka. Budeme sa snažiť tabuľkovo  posunúť vyššie. Cieľom je postúpiť do play-off a v ňom ísť i vyššie.“

Chystá sa vo Zvolene zase boj o majstrovský titul?

Kvalitu kádra preverí už v úvodnom kole ambiciózne a zámorskými hráčmi posilnené mužstvo Bystrických „Baranov“, ktorí síce triumfovali na šestnástom ročníku Memoriálu Pavla Zábojníka, no sa prejavili na až priveľmi tvrdou, až zákernou hrou i mimo pravidlá. Vo vzájomnom zápase dominoval herne HKM, keď   skórovali  iba  Zvolenčania Hebar, Pokovič a Škvaridlo. Derby bude mať tak znova viac ako konfrontačný extraligový nádych.

Fotografie

Článok a foto: Ing.Miloš Masarik