• Ne. feb 5th, 2023

Bravúrny výkon Hrčkovej nezabránil zvíťaziť Prešovčankám vo Zvolene

ByIMG_1979

dec 15, 2013 ,
zhkm-zvolen-sarisanka-presov-2013-zvolen-28
Brankárka Hrčková v zápase predviedla majstrovský výkon. Foto: ZV-podujatia.

Pred Vianocami privítali v sobotu 14.12.2013 na svojom ľade Zvolenčanky hráčky Prešova. Naše dievčatá chceli v zápase podať čo najlepší výkon a pobiť sa o prvú výhru v sezóne.

Avšak hneď v prvom striedaní inkasovali, keď sa presadila Stašová. Inkasovaný gól prinútil domáce hráčky zvýšiť aktivitu, najmä lepšie pristupovať k hráčkam súpera. Prešovčanky tlačili i naďalej, ale ďalší gól sa im v 1.tretine vsietiť nepodalo. Takisto ani strely domácich si cestu do brány nenašli.

Úvod 2.tretiny našim hráčkam takisto nevyšiel, keď sa v priebehu pol minúty nechali vylúčiť až 2 hráčky. Východniarkam sa tak naskytla príležitosť zahrať si presilovku 5 na 3. Zo začiatku sa Zvolenčanky dobre bránili a nedovolili výraznejšie ohroziť ich brankárku. Avšak po necelej minúte sa Prešovu podarilo využiť ponúknutú početnú výhodu, keď strelu od modrej tečovala Novotná.

V polovici 3.časti zápasu sa zaskvela domáca brankárka Hrčková, keď predviedla zákrok ala Ján Lašák na Majstrovstvách sveta 2002, keď po ležiačky dokázala ukryť puk do lapačky. Skóre sa menilo až v závere zápasu, keď sa Prešovčanky v priebehu 5 minút dokázali presadiť až tri-krát. Hattrick zaznamenala Novotná. Zápas sa tak skončil výsledkom 0:5, mrzieť môže predovšetkým záverečná 5-minútovka. Musíme však vyzdvihnúť výkon našej gólmanky Hrčkovej, ktorá si pripísala až 47 úspešných zákrokov. Východniarky neraz dvíhali ruky nad hlavu, no puk za bránkovú čiaru neprešiel.

ŽHKm Zvolen – ŽHK Šarišanka Prešov 0:5

Fotografie

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri