• Ne. sep 24th, 2023

Hráčky BK Zvolen predviedli proti Banskobystričankám parádny obrat

Úvodný rozskok zápasu. Foto: IMG_1979

V sobotné popoludnie 23.4.2022 sa v Rates aréne vo Zvolene konal vskutku veľmi zaujímavý basketbaloví zápas kategórie I.liga žien, U23, U19.

Tu si to medzi sebou rozdali domáce hráčky BK Zvolen a BK ŠKP 08 Banská Bystrica a už teraz môžem napísať, že to, ako napokon dopadol tento zápas, respektíve jeho scenár by nikto pred zápasom nepredpokladal, ale pekne poporiadku.

V úvode prvej štvrtiny boli rozhodne aktívnejšie Banskobystričanky, ktoré si vytvorili párbodový náskok, ale následne zabrali naše baby, ktoré sa dotiahli na 2 body. V posledných sekundách úspešne skórovala protihráčka a štvrtina skončila 18:24.

Počas celej druhej štvrtiny si držali párbodový náskok súperky a diváci boli svedkami pekného basketbalu, kedy nikto nechcel spraviť zbytočne chyby. Pred prestávkou bol stav 29:34.

V druhej polovici zápasu sa postupne začali diať veci nevídané. Naše baby značne ožili a protihráčky dokázali ich aktivitu držať cca 5 minút, potom už sa začal výsledok zápasu prikláňať na našu stranu, pred poslednou štvrtinou bol stav 47:38.

V poslednej štvrtine bolo badať, že Banskobystričanky zaskočil vývoj zápasu a aj napriek kvalitám ich hráčok nevedeli patrične reagovať na naše rozbehnuté hráčky. Naše baby značne otvorili hru, riadne zrýchlili a zápas dotiahli do víťazného konca s veľkým rozdielom 62:44.

Nech sa páči od nás pár fotografií a celý priebeh zápasu na videu.

Video: BK Zvolen – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (prvá polovica)

Video: BK Zvolen – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (druhá polovica)

Fotogaléria: BK Zvolen – BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Článok, foto a video: IMG_1979