Posledná štvrtina rozhodla o výhre Basket Flames Wien nad BK ZŠ Zvolen

bk-zvolen-basket-flames-wien-3

BK ZŠ Zvolen . Foto: ZV-podujatia.

Po minulom sobotňajšom basketbalovom zápase s BK Duchess Klosterneuburg, o ktorom sme písali, Vám teraz ponúkam reportáž z nedeľného zápasu taktiež v 1. lige žien ASWBL. Tentokrát sa dievčatá z BK ZŠ Zvolen popasovali s Basket Flames Wien. Tabuľka na konci článku hovorí  o skutočnosti, že naše dievčatá sú posledné, ale ich herný prejav na palubovke, o ktorom sa pochvalne vyjadrujú tréneri na opačných stranách klubov hovorí jasnou rečou. Koľkokrát stačilo len troška a mohli sa tešiť z plného počtu bodov. Tak či onak sa to môže ešte v tabuľke premiešať, nakoľko sa bude konať ešte niekoľko zápasov a verím, že si zapíšeme viac, ako jeden bod za zápas.

Prvá štvrtina sa rozbehla fantasticky a bolo vidieť, že opäť budeme svedkami perfektného basketbalu. Na oboch stranách sa hralo vyrovnane a bolo vidno, že viedenský klub má rešpekt pred našimi dievčatami. Za stavu 11:7 a 4 minúty do konca štvrtiny si ich trénerka Beáta Renertová brala oddychový čas, ale ten viedol len k tomu, že skóre bolo na našej strane 19:16.

V druhej štvrtine urobili naše dievčatá doslova obrannú hradbu pod svojim košom a súperkám nedovolili vôbec nič. Dokonca naše dievčatá boli natoľko drzé, že ich kôš ostreľovali z diaľky a darilo sa im to držať v ich prospech 8 minút čistého času. Beáta Renertová opäť brala oddychový čas a na tabuli svietilo 32:28. Dve minúty hrania zmenili stav pred prestávkou na 38:30.

Po prestávke sa zdalo, že klub z Viedne obráti hru, oni nás aj fakt držali nakrátko, ale čas plynul a keď jedna strana dala kôš, tak aj druhá a tak za stavu 46:40 opäť oddychový čas a do konca tretej tretiny 2 minúty. Pred poslednou štvrtinou svietilo 50:44 v náš prospech.

Záverečná štvrtina rozhodla o výsledku 57:69 v náš neprospech a rozhodlo hlavne neskutočné premieňanie do nášho koša, ale pekne z diaľky. Za stavu 56:60 si bral náš tréner Jozef Gajdoš oddychový čas, ale ani jeho rady nepomohli k zmene.

BK ZŠ Zvolen – Basket Flames Wien

Zhodnotenie zápasu – Beáta Renertová

Zvolen nás dnes veľmi potrápil. Aj keď prvý zápas sme jednoznačne vyhrali (u nich) čakali sme dnes  vyrovnaný zápas, nakoľko sme mali len 7 hráčok, z ktorých si jedna v sobotu v súboji proti Banskej Bystrici zlomila nos. Musím však podotknúť, že Zvolen vzbudzoval doma rešpekt, keďže odohral niekoľko vyrovnaných zápasov proti rakúskym družstvám. My sme prvý polčas hrali veľmi nepresne, mali sme  17 stratených lôpt, zle sme riešili presilové situácie a Zvolen nás trestal. V prestávke sme sa dohodli, že sa vrátime k teamovej hre a hlavne spresníme útok. Dámy si tie slová zobrali k srdcu, zmenili sme obranu a dve ďalekonosné trojky Simony Krivosudskej nás vrátili do zápasu. V poslednej štvrtine sme nedali Zvolenčankám žiadnu šancu na prípadné víťazstvo. Ďakujem šiestim statočným hráčkam za veľmi kvalitný výkon v druhom polčase.