• Ne. feb 5th, 2023

Povianočná prechádzka mestom so štvornohými miláčikmi

vianocna-prechadzka-mestom-2013
Foto: ZV-podujatia.

Poznáte to, počas Vianočných sviatkov je človek doma, či už sám alebo v kruhu rodiny a napcháva sa rôznymi maškrtami, ktoré sa doma nájdu v neprebernom množstve. Ak máte doma aj  štvornohého miláčika, tak dozaista sa aj tomu niečo od stola dá a tak aj na majiteľa aj na štvornohého kamaráta sa nejaké kilečko navyše nalepí.

Za posledné dva roky je už taká  tradícia, že práve Prvý sviatok vianočný sa koná Vianočná prechádzka mestom, ako inak s hafanmi. Túto tradíciu zaviedlo a začalo organizovať OZ Psíčkari-ZV a tak aj tento rok sa konala takáto prechádzka.

Všetko sa to začalo o 18.30 stretávkou pred Europou. Následne sa išlo cez Námestie SNP popri klzisku až ku bráne Zvolenského zámku. Tu sa zúčastnené malé aj veľké psíky rôznych rás a niektoré aj parádne vyparádené navzájom ponaháňali a majitelia sa  pri čajíku pekne porozprávali a nadviazali bližšie priateľstvá.

Oproti minulému roku bola tohtoročná účasť o niečo menšia, ale to nikomu až tak neprekážalo, veď kto chcel, ten prišiel. Po cca polhodinke sa išlo naspäť do mesta, kde pri Pustohradníckom stánku psíci dostali za misku vody a čo čert nechcel, kde sa vzal tu sa vzal aj veselý pán primátor sa s rodinou na chvíľu pristavil.

Po 20-tej sa dala považovať akcia za úspešne ukončenú a možno o rok sa opäť v menšom či väčšom počte stretneme.

Video

Spoločná fotografia – klik na foto

vianocna-prechadzka-mestom-2013

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri