• So. sep 30th, 2023

V jarnom počasí vyhralo Mesto nad Štáciou

ac-stacia-fc-mesto-2013-zvolen
Kompletná zostava AC Štácia a FC Mesto.
Foto: ZV-podujatia.

V posledný decembrový deň roku 2013 sa uskutočnil na ihrisku Technickej akadémie vo Zvolene v poradí už 58. ročník tradičného Silvestrovského futbalu (SiFu).

Na ihrisku sa v tomto zápase proti sebe postavili už po 58. krát AC Štácia a FC Mesto. Za jednotlivé družstvá v tomto stretnutí hrali hráči, ktorí sú bývalými legendami, špičkoví hráči s pobytom vo Zvolene ale i hráči hrajúci v minulosti v tomto meste.

Pre všetkých, ktorí sa v tento deň podujatia zúčastnili bolo pripravené občerstvenie rôzneho druhu a samozrejme nemohla chýbať ani zmienená tombola o vecné ceny. Hlavná cena tento rok bol opäť LED LCD televízor.

Tento rok sa pred zápasom uctila pamiatka dvoch zosnulých –Tomáša Huňadyho, ani nie 18-násť ročného odchovanca zvolenského futbalu a 57 ročného Róberta Mužíka, člena technického tímu, ktorý zabezpečoval prípravu hracej plochy na Štefanské zápasy ako aj tohoto.

O tradičný výkop sa postarala dvojica Ing. Miroslav Kusein a Ing. Vladimír Maňka – známi to predstavitelia mesta Zvolen a hra sa mohla začať. Komentovania tohto stretnutia sa ujal Marián Kološta.

V tomto dueli napokon vyhralo FC Mesto nad AC Štácia vysoko 4:2 po polčase 1:1 a pár minút z tohto zápasu si môžete pozrieť na priloženom videu.

Zostava

AC Štácia: – tréner: Peter Lihan, ved. Mužstva: Július Borgoň

  • Daniel Valach – Jaroslav Kelemen, Marek Šimkovič, Róbert Slatinský, Martin Turkota, Dušan Vojtek, Lukáš Roziak, Milan Kujan, Michal Hromádka, Peter Lihan, Juraj Homola st., Boris Suja, Michal Kosorín, Ján Rausa, Ladislav Páleník, Peter Líška, Branislav Močko

FC Mesto: – tréner: Pavel Oťahel, ved. Mužstva: Vladimír Ďubek

  • Ján Slančík – Pavol Kopičár, Jozef Ostrihoň, Ján Ďurčík, Peter Végh, Štefan Sudimák, Ján Kováč, Tomáš Ďubek, Marián Borgoň, Patrik Konôpka, Ján Bosák, Jaroslav Gunár, Marek Borgoň, Ján Turkota, Róbert Mozoláni, Jozef Ježík

AC Štácia : FC Mesto

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.