• St. mar 29th, 2023

Rozčarované Filozofky po prehre vo Zvolene

ByIMG_1979

feb 10, 2014 ,
bk-zvolen-filozof-bratislava-aswbl-3
Foto: ZV-podujatia

Zvolen bol počas víkendových dní  8.2 a 9.2. 2014 dejiskom športových zápolení. Na zimnom štadióne prebiehala 30.VC Zvolena v krasokorčuľovaní a v nedeľu si to na sídlisku Západ rozdali na turnaji karatisti.

Okrem toho sa však konal v sobotu jeden fantastický basketbalový zápas v 1. lige žien ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga), v ktorom si to rozdali posledný BK ZŠ Zvolen a v strede hrajúci HK Filozof Bratislava.

Po dvoch fantasticky odohraných zápasoch proti dvom rakúskym klubom a pred týždňom zaklincovaným víťazstvom proti MBK Stará Turá prišlo opäť fantastické víťazstvo, po ktorom sa Filozofkám z rozčarovania ani len nechcelo podať ruku našim dievčatám.

Prvá štvrtina bola taká kostrbatá, akoby oba tímy  nevedeli ako na to. Za stavu 11:8 si brali Filozofky oddychový čas. Tento čas im trochu pomohol k záveru štvrtiny preniesť  jeden bod na svoju stranu 16:17.

Druhá štvrtina bola herne neskutočne vyrovnaná a občas ukázali dievčatá krásne trojky (myslím trojbodové koše) 33:33.

Po prestávke akoby Zvolenčanky zapli turbo a do zápasu dali taký dôraz, že to ich súperky zaskočilo. Za stavu 43:33 opäť Filozofky brali oddychový čas. V závere tejto štvrtiny hrali naše dievčatá jednoducho neskutočne a pekne im to sypalo 56:41.

Posledná štvrtina sa niesla nervozitou v tábore súperiek, ktorá viedla k odvrávaniu rozhodcovi a ten im to potom oplácal navýšenými trestnými hodmi. To, nakoľko rozhodca pár vecí nie práve šťastlivo odpískal už nebudeme hodnotiť. Tak či onak, zápas napokon vyhrali naše ženy vysoko 76:51

Najlepšie hráčky v zápase

  • BK ZŠ Zvolen – Konôpková 18 a Zacharová 15
  • HK Filozof Bratislava – Hujsiová 21 a Briedová 12

BK ZŠ Zvolen – HK Filozof Bratislava 76:51 (BK Zvolen v bielom)

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri