13. ročník Ligy 40+ pokračoval ďalšími dvomi kolami

limfu-40-zvolen-2017-sh-zapad-105

Foto: Miloš Masarik

V poslednú januárovú sobotu  sa po týždňovej prestávke hralo 3.kolo už trinásteho ročníka Ligy 40+. V telocvični  ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ sa podľa rozpisu súťaže očakával v troch stretnutiach tuhý boj o postavenie v tabuľke, keď sa vo vzájomných súbojoch stretli kandidáti na prvenstvo a bojovalo sa do posledného hvizdu o dôležité body.

V   troch stretnutiach 3.kola padlo celkom 28 gólov, čo je úctyhodný priemer viac ako 9 gólov na zápas. Strelecky sa prejavili najmä  Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd.) so štyrmi gólmi a Rasťo Torňoš  (Coffola), ktorý zaznamenal hetrik.  Celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo v deviatich stretnutiach 84  gólov a vsietilo ich 33 strelcov.

SP Hronn Xanto 40  –  R-Pub 40    4 : 6  (2:3)

Vlačuha 2, Macurák, Ľupták – Grofik 2, Belička 2, Fekiač, Soták

ŽK: Pokorádi – Stankovič

V prvom zápase posledných dvoch mužstiev Ligy 40+ začali lepšie „xanťáci“. Do vedenia ich dostal Ľupták, keď obohral Danadu a s prehľadom poslal loptu za Cingela. Potom sa začali na ihrisku „diať veci“. V priebehu 33 sekúnd padli tri góly, keď najprv Belička vyrovnal, potom Vlačuha napálil z výkopu loptu po góle cez teč do siete a po rozohraní a faule z trestného kopu skóroval opäť Belička. Už o minútu strhol vedenie na stranu R-Pubu Fekiač. V druhom dejstve síce stupňoval R-Pub tlak pred Sásovou bránou a zvýšil vedenie po góloch  Grófika a Sotáka. No potom zapli „xanťáci“ a znížili delovkou Vlačuhu a po „okatej“ prihrávke Plesníka sa gólovou strelou prezentoval Macurák. Potom už platilo „otrepané“ nedáš-dostaneš, keď najprv nepremenil tutovku Ľupták a z protiútoku uzavrel skóre stretnutia delovkou do vinkla Grofik.

Euroteam 40  –   Boxo Utd. 56    2 : 5 (2:2)

Balko, Janeček – Sudimák Š.ml.4, Hakel

ŽK: Žifčák

V druhom stretnutí  nastúpili v priamom súboji o prvenstvo vedúce mužstvá v súťaži, o poradí ktorých rozhodovalo iba skóre v prospech Euroteamu, ktorý však nastúpil v oklieštenej zostave iba s  dvomi hráčmi na striedanie. Boxáci venovali stretnutiu náležitú pozornosť a nastúpili skoro v kompletnej zostave. Skóre stretnutia otvorili po tlaku „euráci“ kurióznym gólom Balka, ktorý v skrumáži pred bránou ležiac pod brankárom Snopkom tušiac loptu niekde pred bránkovou čiarou pätičkou skóroval. Hrali sa futbalové šachy a pri technickej vyspelosti hráčov oboch mužstiev bolo stále na čo pozerať pred nebývale zaplneným hľadiskom.  Najlepší hráč stretnutia Števo Sudimák ml. napriek pozornému bráneniu vyrovnal, no do vedenia po Parajovej akcii šli znova „maňkovci“, keď strelu odrazenú od žrde dopravil do siete Janeček. Potom vykopával loptu z bránkovej čiary Balko, ale do polčasu vyrovnal stav derby Hakel. V druhom dejstve boli ozdobou súboje Balka so Sudimákom, ktorý ako sa nakoniec ukázalo bol rozdielovým hráčom a svojim hetrikom v druhom dejstve sa postaral o to, že po šlágri kola si  „boxáci“ zachovali zaslúžene neporaziteľnosť i po priamom súboji z jedným z adeptov na prvenstvo. Piaty gól Boxa Utd. bol hodný do rubriky „frajer na záver“, keď Sudimákova strela sekundu pred koncom putovala za bránkovú čiaru od žrde do žrde a od hlavy ležiaceho Slančíka. Výborný výkon predviedli obaja gólmani, obetavý Slančík zabránil vo viacerých gólových šanciach, no absolutórium si v nervóznom stretnutí zaslúžil určite  Snopko.

Raky Elán  40  –   FC Coffola 40   5 : 6 (1:3)

Klinec 2, Šipula 2, Koreň – Totňoš 3, Dvorovenko, kolár, Seman

ŽK:Klinec, Turan – Mituchovič

V poslednom stretnutí nastúpili  Raky Elán  proti favorizovanej Coffole. Zelenobieli  nastúpili s posilami v zostave a od začiatku zaskočili výkonom Coffolu, ktorej hráči v tomto ročníku neprezentujú oslnivú formu ako v predchádzajúcich ročníkoch.  Skóre otvoril Torňoš po krásnej akcii po ľavom krídle. Šipula  vyrovnal s prehľadom, keď si posadil brankára Štefka a „ coffolákov“ gól prinútil zvýšiť obrátky. Do polčasu zverenci Doda Šataru strelili ešte dva góly, keď najprv stečoval loptu do vlastnej brány Koreň a potom po Dvorovenkovej prihrávke efektne „ibrahimovičovskou“ pätičkou zvýšil Torňoš, no v druhom dejstve sa dokázali  RakyElán  dostať do vedenia, keď výbornými prihrávkami Turan pripravil šance Koreňovi a Šipulovi. Vedúci gól Klinca sa zdal rozhodujúcim, no „coffolákov“ dostala do zápasu delovka Kolára. Potom mohol tri krát rozhodnúť výborne hrajúci Šipula, no pred Štefkom neuspel. Naopak Torňoš sa dočkal hetriku a Dvorovenko strelou k žrdi uzavrel skóre.

Stretnutia  rozhodoval  s prehľadom Peter Hanes, ktorý v stretnutiach zvládol zbytočnú nervozitu a udelil šesť žltých kariet.

Brankár kola bol určite  „Dodo“ Snopko , ktorý pôsobil pri zákrokoch isto, lopty nevyrážal, ale chytal, čím eliminoval šance súpera a naj hráčom znova Štefan Sudimák ml.(obaja Boxo Utd.).

V tabuľke strelcov došlo k očakávanej zmene, do čela sa dostal s 9 gólmi Števo Sudimák ml.(Boxo) po 4 góloch v 3.kole, hetrikom sa na druhé miesto vyšvihol Rasťo Torňoš (Euroteam) spolu s 8 strelenými gólmi a Maroš Balko (Coffola) strelil „iba“ gól a so 7 gólmi gólmi klesol na 3.miesto.

Liga 40 – Tabuľka po 3.kole 13.ročníka

 1. Boxo Utd 56                      3          3          0          0          17:9                 9
 2. Euroteam 40                     3          2          0          1          18:6                 6
 3. Coffola 40                          3          2          0          1          21:17               6
 4. R-Pub                                 3          1          1          1            9:13               4
 5. Raky Elán                           3          0          1          2            9:14               1
 6. Sp Hronn Xanto 40          3          0          0          3            10:25             0

V prvú februárovú sa  sobotu hralo 4.kolo už trinásteho ročníka Ligy 40+. Očakával sa  tuhý boj o postavenie v tabuľke, keď sa stretli mužstvá v priamom súboji o druhé i piate miesto.

V   troch stretnutiach 4.kola padlo celkom 24 gólov, čo je úctyhodný priemer 8 gólov na zápas. Strelecky sa prejavili najmä  Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd.) a Ján Dvorovenko  (Coffola), ktorí zaznamenali  hetrik.  Celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo v dvanástich stretnutiach 108  gólov a vsietilo ich 39 strelcov.

FC Coffola 40 – Euroteam 40         6 : 1 (2:0)

Dvorovenko 3, Štefko A. 2, Maľa J. – Trnavský

ŽK: Šoučík 2x, Balko

ČK: Šoučík

V prvom zápase sa stretli v priamom súboji tretí z druhým. Coffola nastúpila v plnej zostave, ale Euroteamu chýbali zranení a chorí Vojtek, Paraj a Paulovčík, čo sa od začiatku prejavilo i na ihrisku. „Coffoláci“ trpezlivým obliehaním Slančíkovej brány čakali na chyby v obrane „maňkovcov“ a skóre otvoril strelou k žrdi agilný Dvorovenko, ktorý pridal i druhý gól po perfektnej prihrávke Torňoša. Dvorovenka v závere prvého dejstva vychytal Slančík a gólom neskončili ani gólové šance Euroteamu, keď najprv Šoučík a potom Trnavský neskórovali a Janečkova strela skončila na žrdi. V druhom polčase najprv nepremenil šancu Balko, potom Šoučík strieľal vedľa a neskôr oslabil mužstvo, keď bol po druhej žltej karte vylúčený. Keď po rohu zvýšil A.Štefko vedenie na 3:0 a bolo rozhodnuté. Potom uzavrel hetrik gólom po rýchlej kombinačnej akcii Dvorovenko.  Euroteamu sa podarilo dostať loptu do siete po rohu a Trnavského strele. Druhý gól mohol pridať Kolenič, no brankár P.Štefko vyrazil na roh. Snaha znížiť vedenie končila na žrdiach a naopak do konca stretnutia pridali góly s prehľadom A.Štefko a J.Maľa. FC Coffola sa tak posunuli na druhú priečku tabuľky.

Boxo Utd. 56 – R-Pub 40                 5 : 3 (0:2)

Sudimák Š.ml. 3, Hakel, Chabada  –  Grofik, Mančák, Soták

ŽK: 0

V druhom stretnutí  nastúpili vedúci „Boxáci“, ktorí ešte neprehrali proti štvrtému R-Pubu. Mužstvá delilo v tabuľke päť bodov a očakávalo sa víťazstvo favorita, no prvý polčas, hlavne jeho výsledok tomu nenasvedčoval. V bráne R-Pubu prekvapil výkonom Cingel, ktorý s prehľadom likvidoval jednu šancu Utd. za druhou, nebojácnymi a obetavými zákrokmi privádzal strelcov súpera doslova do zúfalstva. Priebeh stretnutia si však skomplikovali hráči Boxa, keď po malej domov brankár Snopko zahral rukou a Soták sa zo šestky nemýlil. Po Žifčákovej ruke premenil penaltu Grofik a schyľovalo sa k prekvapeniu. „Biely“ dostali krídla a hrozili po rýchlych akciách. Keď po zákroku na Mančáka v pokutovom území zostala píšťalka arbitra nemá a Grofikova delovka skončila na žrdi nastupoval  R-Pub do druhého dejstva „iba“ s dvojgólovým vedením. Zlomom v stretnutí bol pokutový kop, ktorý premenil najlepší strelec súťaže Sudimák ml. i keď Cingel „vložil“ do strely hlavu, lopta skončila v sieti. Potom vypracoval Sudimák s Blazsekom šancu Chabadovi, ktorý vyrovnal. Vedenie Boxa zabezpečil umiestnenou strelou Hakel a potom už iba pridal svoj druhý gól Sudimák a po perfektnom sóle od vlastnej brány cez štvoricu súpera zaknihoval hetrik a svojim celkovo dvanástym gólom si upevnil vedenie v tabuľke strelcov. „Boxáci“ si tak  zachovali neporaziteľnosť.

 Raky Elán  40 – SP Hronn Xanto 40                     6 : 3 (4:2)

Kvasna 2, Klinec, Šipula, Uhliar, Mičian – Plesník, Macurák, Pokorádi

ŽK:Koreň, Kvasna

V poslednom stretnutí sa stretli  posledné dve  mužstvá  Ligy 40+, ktoré delil iba bod. Lepšie začali „xanťáci“ keď po Krokošovej akcii skóroval Macurák. Keď pridal gól Pokorádi zdalo sa, že Xanto zaboduje, no Šipula využil konečne jednu z mnohých svojich šancí strelou do vinkla a vyrovnával Kvasna po „okatej“ prihrávke Gajdoša. Potom Kozárik asistoval prihrávkou pri druhom góle Kvasnu a gólový účet prvého dejstva uzavrel Uhliar. Raky Elán   v druhom polčase  dokázali  nielen udržať vedenie, ale i skórovať. Nakopol ich k výkonu pekný gól Plesníka po prihrávke Krokoša. Potom  strieľali už iba zelenobieli.  Po  góle  Mičiana po akcii na jeden dotyk s Uhliarom uzavrel skóre stretnutia Klinec. SP Hronn Xanto tak zatiaľ nebodoval.

Stretnutia  rozhodoval  s prehľadom Peter Hanes, ktorý udelil päť žltých kariet a jednu kartu červenú.

Brankárom kola bol v bráne R-Pubu chytajúci  Juraj Cingel, ktorý v prvom dejstve s prehľadom likvidoval jednu šancu Boxo Utd. za druhou, nebojácnymi a obetavými zákrokmi privádzal strelcov súpera doslova do zúfalstva a vychytal prijateľný výsledok.

Naj hráčom bol zaslúžene Ján Dvorovanko v drese Coffoly, ktorý nielen zaznamenal hetrik, ale bolo ho celoplošne vidieť v akciách. V tabuľke strelcov vedie s 12 gólmi Števo Sudimák ml.(Boxo), ktorý zaznamenal „iba“ hetrik.

Liga 40 – Tabuľka po 4.kole 13.ročníka

 1. Boxo Utd 56                     4          4          0          0          22:12               12
 2. Coffola 40                         4          3          0          1          27:18               9
 3. Euroteam 40                    4          2          0          2          19:12               6
 4. Raky Elán                          4          1          1          2          15:17               4
 5. R-Pub                               4          1          1          2          12:18               4
 6. Sp Hronn Xanto 40        4          0          0          4          13:31               0

Tabuľka strelcov po 4.kole :

 1. SUDIMÁK Štefan ml. Boxo Utd.56           12
 2. DVOROVENKO Ján Coffola             9
 3. TORŇOŠ Rasťo Coffola 8
 4. BALKO Maroš Euroteam 7
 5. GROFIK Marcel R-Pub 5

Celá tabuľka strelcov ako foto v prílohe!

Ďalšie kolá zohrajú v Lige 40+ až v sobotu 18.2.2016  a 25.2.2017 znova v hale ZŠ Nám. Mládeže  nasledovne

5.kolo

 • 09:00   FC Coffola 40 – R-Pub 40
 • 10:00   Euroteam 40 – Raky Elán  40
 • 11:00   Boxo Utd. 56 – SP Hronn Xanto 40

6.kolo

 • 09:00   Boxo Utd. 56 – FC Coffola 40
 • 10:00   SP Hronn Xanto 40 – Euroteam 40
 • 11:00   R-Pub 40 – Raky Elan 40

Fotografie

Miloš Masarik

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: