Marec mesiac divadla v znamení patróna Jozefa Gregora Tajovského

na-konci-djgt

Práve autorská inscenácia Na konci .. bude tá, ktorá sa bude hrať počas Dňa Divadiel 2014. Foto: klaňačka na konci predstavenia Na konci.... Foto: ZV-podujatia.

Marec je okrem iného aj mesiacom divadla. Oslavy Svetového dňa divadla pripadajú práve na 27. marca a Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene sa k nim pravidelne pripája.

Tento rok sa oslavy budú niesť v znamení patróna divadla: Jozefa Gregora Tajovského. V roku 2014 sa totiž slávi 140 rokov od narodenia Tajovského a zároveň je zvolenské divadlo v jubilejnej 65. sezóne.

V spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava sa dňa 27.3. uskutoční vernisáž výstavy venovanej tomuto velikánovi slovenskej histórie. Výstava bude potom do konca sezóny sprístupnená návštevníkom DJGT. O 18.30 odohrá divadlo pre verejnosť bezplatne autorskú inscenáciu NA KONCI... venovanú životu a dielu Tajovského.

Po predstavení sa uskutoční beseda s divákmi. Odznie tiež aktuálne Posolstvo pre Deň divadla 2014.

medzinarodny-den-divadla-2014-zvolen

V marci majú okrem divadelníkov svoj sviatok aj ženy, učitelia či milovníci kníh. Zvolenské divadlo preto pripravilo marcovú akciu na muzikál PREKLIATY BÁSNIK dňa 13. marca (pri zakúpení jednej vstupenky druhá s 50% zľavou). Fascinujúci muzikál sa vo februári s mimoriadnym úspechom odprezentoval v Divadle Nová scéna v Bratislave. Diváci, ktorí ešte nespoznali strhujúci osud Francoisa Villona alebo chcú muzikál opakovane navštíviť, majú výbornú príležitosť.

Vzácnym hosťom mesiaca marec je české Klicperovo divadlo a ich muzikál MARILYN. Na scéne predstavia búrlivý život azda najznámejšej americkej hereckej divy – Marylin Monroe. Skvelé piesne sú sprevádzané živou kapelou a v životnom príbehu Marylin Monroe sa predstaví celá plejáda osobností. Veľkolepý pohľad do duše platinovej krásavice môžete navštíviť dňa 21. marca o 18.30 v DJGT.

Do repertoáru zvolenského divadla pribudne v marci francúzska komédia Mandarínková izba a DJGT vycestuje aj na viaceré zájazdy.

 TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.