• Po. jan 30th, 2023

Mandarínková izba plná Francúzskeho humoru a šarmu

ByIMG_1979

feb 14, 2014 , ,
mandarinova-izba
Plagát k divadelnému predstaveniu Mandarínková izba.

TS – Mandarínková izba je komédia, ktorej nechýba francúzsky esprit a šarm. Ponúka niekoľko zaujímavých príbehov ľudí vo vtipných jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy až detektívnym záverom. Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v luxusnej izbe, zvanej mandarínková. Hra ponúka vynikajúce herecké príležitosti a priestor na kreativitu, keďže herci sa v nej prevteľujú do viacerých postáv a osudov. Ľahkosť, humor a nečakané prekvapenia sú hlavnými atribútmi tejto vynikajúcej a často hrávanej komédie.

Vzácnou protagonistkou jedného príbehu inscenácie je Magda Matrtajová, ktorá na jar oslávi životné jubileum 80 rokov. Magda Matrtajová je legendárna zvolenská herečka, ktorá bola členkou súboru od jeho prvej sezóny a žije divadlom dodnes. V súčasnosti ju môžete vidieť v úspešnej inscenácii Šofér slečny Daisy a v komédii Lekárske tajomstvo. V apríli jej pripravuje DJGT slávnostný VEČER, kde dostanú priestor spomienky, archívne fotografie i pozvaní hostia.

Režisérom inscenácie je skúsený Michal Babiak a okrem Magdy Matrtajovej sa vo viacerých úlohách predstavia Vladena Škorvagová, Štefan Šafárik, Michal Ďuriš a Richard Sanitra.

Premiéra je v piatok 7. marca a prvá repríza dňa 8. marca.

mandarinova-izba

TS – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri