• Ne. feb 5th, 2023

Plesovať sme zvládli až do rána bieleho

ByIMG_1979

feb 16, 2014 , , ,
tomcikova-kocis-stanikova-pripitok
Slávnostný prípitok na otvorenie plesu. Foto: ZV-podujatia.

Nielen na celom Slovensku v mestách i na dedinách, ale aj v meste Zvolen sa od prvej polovice januára, počínajúc Tromi kráľmi končiac Popolcovou stredou uskutočňujú spoločenské podujatia ,na ktorých sa ľudia do rána bieleho zabávajú a toto obdobie sa ľudovo volá Plesová sezóna.

Ak sa niečo koná už po piatykrát, dá sa to považovať za také malé jubileum. A práve takéto jubileum oslavovala plná sála zabavajúcich sa 8.2.2014 na  5. ročníku Školského plesu v priestoroch jedálne IX. ZŠ na sídlisku Západ.

Heslo tohtoročného ročníka bolo Zvládneme to v pohode až do rána bieleho.

Pred vstupom do sály dostali hostia od detí na uvítanie malý darček a  dve školské dámy Mgr. Karin Fóglová a A. Konrádová im následne našli podľa zoznamu miesto a usadili ich, aby o 19-tej už bolo všetko pripravené na zahájenie plesu.

Tak, ako každý rok, prijali sme pozvanie aj my od OI Zvolen Západ, aby sme Vám aspoň takto pár riadkami a na videu sprostredkovali, čo bolo možné zažiť až do rána bieleho.

Nech sa páči dámy a páni práve začíname

Ples  moderoval  Igor Kočiš, ktorý všetkých pekne pozdravil a pozval k sebe riaditeľku tunajšej školy Mgr. Ľubicu Tomčíkovú, aby urobila oficiálny príhovor.

Pani riaditeľka zaželala prítomným krásny plesový večer a poznamenala, že síce v rozprávkach sa zázračné veci dejú, ale v živote sa to tak často nestáva, ale raz sa to zmení a aj táto sála (školská jedáleň) sa zmení na plesovú sálu. Na slávnostné otvorenie plesu si prizvala víceprimátorku mesta Zvolen Mgr. Alžbetu Staníkovú. Pani víceprimátorka všetkých pozdravila a zároveň poznamenala, že aj napriek tomu, že bola táto škola mediálne pranierovaná je presvedčená o tom, že deviatka je najlepšia škola vo Zvolene aj na základe výsledkov. A potom už nasledoval prípitok.

Po oficiálnej časti prišiel na rad kultúrny program, ktorý odštartovali mladé dievčatá gymnasticko- tanečného krúžku pani  T. Lacovej. Po gymnastike sa tempo zrýchlilo a na parkete sa objavila dvojica Ľubomír Kútnik a Nikolka Weissová, aby všetkým ukázali, ako sa tancuje Rock-and-roll

Na parkete sa objavila aj herečka zvolenského Divadla Jozefa Gregora Tajovského Svetlana Sarvašová, ktorá zaspievala pár fantastických skladieb. Kvôli technickým  problémom  zvukára nám nebolo dopriate na 100% zaznamenať jej fantastický spevácky prejav, čo je veľká škoda.

Pred prvým tanečným kolom si na vysokej úrovni spoločný valčík zatancovali Mgr. Ľubica Tomčíková a Igor Kočiš. Po valčíku nasledovalo tradične prvé tanečné kolo na ľudovú nôtu a na parkete sa len ťažko hľadalo voľné miesto.

Po prvom tanečnom kole sa na parkete opäť objavil Ľubomír Kútnik,  tentokrát v sólo fitness vystúpení. Následne potom štyri slečny z TŠ Zuzana Dance zatancovali zaujímavú tanečnú choreografiu na skladbu Mafia Corner – Zuzulienka.

Aby sa však len nesedelo, ale robilo to, načo sa sem prišlo, nasledovalo ďalšie tanečné kolo.

Aká by to však bola zábava, ak by neprišiel prezentovať svoju tanečnú školu Juraj Fáber a spolu s ním aj tanečný pár Oliver a Anička, ktorí zatancovali niekoľko štandardných tancov, ale toto bol rozhodne iný level.

Pokým sa Oliver a Anička prezliekli,  Juraj Fáber si zobral na paškál všetkých prítomných a začal s nimi hromadne nacvičovať niekoľko druhov tanca. Bolo až neskutočné sledovať, ako dokáže Juraj Fáber rozprúdiť zábavu. V rozhovore s moderátorom povedal, že sa tento rok môžeme tešiť opäť na súťažnú tanečnú akciu Zvolenský tanečný parket.

Mladý, úžasný pár sa vrátil opäť na tanečný parket a zatancoval zopár  latinsko-amerických tancov a veru bolo sa na čo pozerať.

V rámci programu bola posledným vystúpením neskutočná tanečná choreografia Maroša s Denisou.

Samostatnou kapitolou bolo losovanie tomboly v troch kolách, nakoľko rôznych zaujímavých cien od štedrých sponzorov bolo viac ako 80 plus pár zaujímavých cien na záver. Medzi cenami bolo veľa zaujímavých artiklov, alkoholických nápojov všetkého druhu, kníh, mrazených výrobkov, permanentiek, tašiek, kozmetiky a podobne. Najzaujímavejšie ceny prišli na záver. Či už sa jednalo o balíček od upratovačiek , učiteľskej ceny a samozrejme poslednú cenu venovala riaditeľka školy.

Nasledovala zábava na tanečnom parkete, ktorá  trvala až do rána bieleho.

Zostrih tanečných kôl 

Všetky videá nájdete v jednom balíku TU.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri