Pred univerzitou švárni junáci stavali máj

stavanie-maja-2016-zvolen

Vztýčení máj pred TUZVO v plnej kráse. Foto: ZV-podujtia

Opäť sa staval a opäť to nevyšlo na prvý raz ideálne, ale napokon pekne vkĺzol do dierky a majestátne sa vztýčil. Reč je o tohtoročnom stavaní mája pred Technickou univerzitou vo Zvolene (TUZVO), ktoré sa konalo v piatok 29.4.2016.

Túto dozaista vzácnu udalosť si nenechalo ujsť veľa zvedavcov a to nielen študenti z univerzity, ale za mesto Zvolen prišla aj samotná prvá dáma mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Pred samotným aktom a po zvuku lesníc sa slova ujal dekan Lesníckej fakulty Dr. Ing. Viliam Pichler, ktorý tradične vyzdvihol náročnosť štúdia na univerzite, ako aj to, čo všetko nám prináša les a lesné hospodárstvo. Po ňom sa prihovorila aj primátorka mesta, ktorá vyzdvihla a ocenila aktivity, ktoré študenti TUZVO v meste robia a tak sa pričiňujú o pestrejší kultúrny život vo Zvolene.

Za hry a spevu pár členov FS Poľana sa pustili švárni junáci do stavania, ale po chvíli za zvuku praskania zaraz prestali, nakoľko sa dolámal už aj tak poškodený ihličnatý vrcholec mája. Po promptnej oprave a zadrôtovaní problematického miesta sa začal pokus číslo dva, ktorý už dopadol na výbornú.

Po následnom upevnení do zeme a začistení miesta pokrstili tento máj šampanským a týmto sa dalo považovať toto stavanie mája pre tento rok za dokončené. Samozrejme a ako posledná bodka ešte prebehlo skupinové fotenie pod májom.

Nech sa páči, tak ako minulý rok ponúkame nielen fotografie, ale aj video zo stavania mája.

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.