• Št. mar 30th, 2023

Zvolenské prvoligistky vyhrali nad Petržalkou B

bk-zvolen-bk-petrzalka-b-aswbl-1
Foto: ZV-podujatia

Po týždni sa opäť otvorili brány na športových halách, v ktorých sa konalo počas víkendu nespočetne veľa športových podujatí.

Okrem iných sa hral aj zápas 21. kola v 1. lige žien ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga), v ktorom si to rozdali predposledný BK ZŠ Zvolen a o jedno miesto nad nimi umiestnený BK Petržalka B.

V úvode ešte rozhodne treba povedať, že to, čo v posledných zápasoch predvádzajú naše zvolenské basketbalistky je niečo neskutočné a veru, okrem gratulácie by im dozaista prišla vhod väčšia fanúšikovská základňa.

Úvod 1. štvrtiny začal ako zvyčajne pekne opatrne a po pár minútach a stavu 5:5 si bral tréner Petržalčaniek oddychový čas. 5 minút do konca štvrtiny naše dievčatá neskutočným spôsobom zabojovali v obrane a následné uchňapnutie lôpt premieňali v podobe bodov v súperovom koši 17:8.

Druhá štvrtina priniesla opäť veľa perfektného basketbalu a tlak našich dievčat odoberal súperky o veľa síl 40:15.

Po prestávke sa dalo očakávať, že Bratislavčanky odpovedia, ale nestalo sa a zvolenský tréner Gajdoš postupne dával možnosť hrať aj voľným hráčkam, nech sa oťukajú. Minúty ubiehali, skóre narastalo a  po 3. štvrtine to už bolo fantastických 58:31.

V poslednej štvrtine sa už súperky nezmohli v podstate na nič veľké a tak po záverečnom hvizde sa museli zmieriť so stavom 63:47

BK ZŠ Zvolen – BK Petržalka B 63:47

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.