• Ne. dec 3rd, 2023

V čajovni bude vegánske maškrtenie

Autor IMG_1979

feb 23, 2014 , , , ,
veg-cajovna
Plagát k podujatiu.

Po štyroch fantastických vegánskych večeroch, prvom v TUZVO vo fakulte FEE, vtedy ešte pod názvom združenia EkoCentrum  a druhým a tretím stretnutím už vo väčšom meradle v centre mesta v podniku Hubeerya sa bude v mesiaci február konať ďalšie pokračovanie tejto úspešnej akcie, ale tentokrát ChaY-RooM, v podzemí Finkovej kúrie.

Neformálne združenie študentov pod názvom TunaTU organizuje 25.2.2014 o 18-tej Vegánsky večer v čajovni.

O čom to celé je?

Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem sharovania dobrých jedál vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov.  Je to miesto, kde náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na nás všetkých.

Ako to funguje?

Každý záujemca prinesie nejaké jedlo, ktoré sám uvaril, upiekol alebo inak pripravil, pričom nemusí byť vôbec zložité.

Jedinou podmienkou je, aby jedlo bolo vegánske, to znamená bez mäsa, vajec, mlieka/mliečnych výrobkov, medu či iných živočíšnych látok.

Priamo na mieste tak budeme môcť ochutnať z viacerých druhov jedál. Nápoje si netreba nosiť, tie budú k dispozícií priamo v čajovni. Priniesť si treba len vlastný tanier a príbor.

Neváhajte a príďte spoznať nové chute a objaviť nové recepty, aj keď nie ste vegánom, možno Vás vegáni inšpirujú k zmene ;)

Toto bola informácia k Vegánskemu večeru, ale zo zákulisných informácií vieme, že podujatí, ktoré bude toto neformálne združenie TunaTu organizovať bude podstatne viac a máte sa na čo tešiť už onedlho.

Udalosť k Veganociam podujatiu nájdete na Facebooku.

veg-cajovna

Zdroj info (TunaTU)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri