• So. jan 28th, 2023

Koncert Šumichrastu okorenil Dušan Holík

ByIMG_1979

feb 23, 2014 ,
sumichrast-2014
Foto: ZV-podujatia

Folková kapela Šumichrast nie je vo Zvolene pojmom neznámym. A práve vo Zvolene je možné sa zúčastniť v priebehu roka na jej koncerte nielen na akciách, ktoré usporiada samotné mesto Zvolen, ale aj po rôznych puboch, kaviarňach a podobne.

Keď sa však objaví informácia, že bude mať koncert, vždy sa rád zúčastním, nakoľko na každom koncerte prekvapí niečím novým. A ani tentoraz to nebolo inak.

Kapelu Šumichrast pred pár rokmi založil Ľubo Lehocký a počas jej existencie sa v nej prestriedalo viacero hudobníkov a speváčok. Na tomto koncerte hrala zostava v zložení  Ľubo Lehocký (gitara, basová gitara, spev), Janka Udvardiová (gitara, spev), Štefan Gajdoš (gitara) a ako bonus Dušan Holík zo spoločenstva Duša fujary.

Koncert bol rozdelený na časti. V prvej hrala skupina Šumichrast, potom sa dostal k slovu Dušan Holík, následne dve skladby odohral Štefan Gajdoš a na záver sa dostala opäť k slovu kapela.

Skladby, ktoré tu počas koncertu odzneli boli vo väčšine napísané autorským perom Ľuba Lehockého (Ideš tam), ale aj Janky Udvardiovej (Tanec milencov) a našlo sa aj pár prevzatých skladieb.

Z prevzatých skladieb zaznela skladba z albumu Jany Kirschner V cudzom meste a skladba Hom, potom jedna skladba, ktorú má v repertoáre Elton John a ešte Damien Rice a jeho balada 9 Crimes.

Štefan Gajdoš síce zahral len dve skladby, boli však plné energie a rockovejšieho charakteru, či už sa jednalo o skladbu Svetlo do sŕdc alebo Sen.

Dušan Holík

V záverečnej časti im pri skladbách Snaživec, Pri káve sedím a Rosenka  popri hraní na píšťalke sekundoval Dušan Holík.

Koncert na Radnici trval viac ako hodinu a musím uznať, že to bol dobre strávený čas, obohatený o prezentáciu Duše fujary.

Fotografie 

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri