Karnevalom sa skončila tohtoročná sezóna v ŠKK Zvolen

buchova-cunderlikova-debnarova-markova

Zľava - Buchová, Čunderlíkova, Debnárová a Marková. Foto: ZV-podujatia.

Aj napriek tomu, že krásne, slnečné počasie v sobotu bolo veľkou konkurenciou jednej z mimo súťažných akcií ŠKK, na zimný štadión vo Zvolene prišlo viac ako 60 detí a ich rodičov. Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen pre nich pripravil záverečný karneval na ľade a nezabudlo sa ani na veľkú a už tradičnú tortu, ktorú zdobilo 5 ohnivých fontán, ktoré symbolizovali 5 úspešných rokov od vzniku ŠKK Zvolen. Deti z kurzu základov korčuľovania dostali certifikát o jeho absolvovaní a nebolo ich málo. Túto sezónu sa ich celkovo prihlásilo až 119! Karneval bol zároveň aj príležitosťou odmeniť najúspešnejšiu pretekárku a reprezentantku ŠKK.V tejto súťažnej sezóne bol dôvod toto ocenenie - sošku krasokorčuliarky - odovzdať až dvom krasokorčuliarkam, Barbore Čunderlíkovej a Laure Debnárovej. Obidve pretekárky si svoju výkonnosť a tým aj vyššie bodové skóre nielen zvyšovali počas celej sezóny ale sa prebojovali aj medzi prvých 12 na Slovensku a boli Slovenským krasokorčuliarskym zväzom nominované na Majstrovstvá SR - našu najvyššiu národnú súťaž.

Svoj materský klub ŠKK ale aj mesto Zvolen veľmi dobre reprezentovali nielen počas celej 15 – kolovej série Slovenského pohára a M-SR ale aj v zahraničí.

Keďže krasokorčuliarska sezóna na Slovensku končí až posledným aprílovým dňom, tréningy pretekárok, pokročilých ale aj kurzu základov korčuľovania detí aj dospelých budú pokračovať podľa možností aj naďalej.

Fotografie

TS – Vladimír Vlček. Foto: Vladimír Vlček a Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár