Študentské dizajnérske riešenia interiérov k zhliadnutiu v LDM Zvolen

Plagát k podujatiu.

TS: Už po devätnásty krát sa môžu návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea zoznámiť s maturitnými prácami študentov, končiacich štúdium v študijnom odbore Tvorba nábytku a interiéru. V tomto ročníku dostali možnosť prezentovať výsledky vlastných projektov maturanti, dizajnéri. V rámci svojej maturitnej práce vytvorili a na výstave predstavujú svoje dizajnérske riešenia formou modelu, funkčného prototypu, posteru a makety interiéru, v ktorej je zakomponovaný navrhovaný prvok nábytku. Tento ročník je bohatý na funkčné prototypy zhotovené v mierke 1:1.

Na výstave bude možné vidieť návrhy verejného sedenia, odpočinkového sedenia, barových stoličiek, detskej stoličky, konferenčných stolíkov, nábytkových solitérov a v neposlednom rade aj nábytku z recyklovaných materiálov. Pozornosť bude určite pútať zrenovované hojdacie kreslo “ROCKING CHAIR” firmy TONET od Michala Očenáša. Kreslo je obohatené pyrografiou, prostredníctvom ktorej je vyobrazený na zadnej strane operadla samotný zakladateľ firmy TON spolu zo svojimi synmi. Na prednej časti operadla sú zobrazené všetky najvýznamnejšie modely sedacieho nábytku firmy. Na spodnej časti sedadla je redizajnované logo firmy v podaní autora maturitnej práce. Ďalším pútavým exponátom sa predstaví prototyp konferenčného stolíka “GROOT”, ktorého autorom je Július Čillag, ktorý zaujme svojím originálnym riešením. Stolík dopĺňajú kresielka zhotovené z vane, kde formou recyklácie Dávid Slivka dosiahol z minima maximum. Taktiež zaujímavo pôsobí barová stolička od Diany Bevelquovej, ako inak, tiež z recyklovaných komponentov firmy TON. Za zmienku stojí pohodlné kresielko od Lucie Odalošovej, detský stolík pre hendikepované detičky od Aničky Ľuptákovej a vešiakový solitér z recyklovaných materiálov od Miroslava Chromeka a ešte mnoho iných.

Študentov odboru Tvorba nábytku a interiéru viedli pedagógovia Ing. Ivana Chovancová a Mgr. Jiří Dvořáček. Po konštrukčnej stránke Ing. Jozef Vaník a pri výrobe asistovali majstri odborného výcviku Mgr. Milan Hucovci a Mgr. Štefan Šupauer.

Maturitné práce študentov SOŠ drevárskej vo Zvolene si návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea budú môcť pozrieť od 3. mája do 9. júna 2017, pondelok až piatok v čase od 8.00 do 17.00 hod.

TS: Mgr. Jiří Dvořáček vedúci študijného odboru Tvorba nábytku a interiéru SOŠ drevárska Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: