• Št. feb 2nd, 2023

Prečo o tebe nevieme, ty kultúra zvolenská?

ByIMG_1979

apr 1, 2014
zv_kultura-zvolen
Kultúra

Možno sa ešte dosť veľa ľudí povie, že vo Zvolene sa nič nedeje a neorganizuje a že tu doslova povedané skapal pes a podobne. V samotných začiatkoch tohto portálu, ktorého hlavnou myšlienkou vzniku bolo priniesť  komplexné a podrobné informácie o podujatiach a zároveň som nebol presvedčený o tom, že sa tu naozaj nič nedeje.

Bolo to fakt zaujímavé, lebo na jednej strane bolo počuť o tom, že sa nič vo Zvolene neorganizuje a nekoná, na druhej strane môj kalendár o plánovaných podujatiach bol plný.

Keď si teraz spätne spomeniem, ako som v začiatkoch portálu roku 2008 osobne chodieval ku dverám každej telocvične, ustanovizne, ku kadejakej nástenke, k stĺpom olepeným  plagátmi a tam hľadal informácie, tak mi to príde teraz smiešne.

Malo to však jedno obrovské ale…. nerozumel som tomu, že ja v rámci portálu informujem nielen na stránke, ale i na Facebooku o podujatiach  v širšom meradle a konkurenčné prostredie informovalo o pripravovaných podujatiach veľakrát len 2 až 3 dni vopred ak vôbec.

Takéto jednanie fakt rozvoju kultúry nemôže pomôcť  a som presvedčený o tom, že ľudia majú právo dostať komplexné informácie o podujatiach vopred a úplne zadarmo.

Myslím si, že konkurenčné prostredie koná takto z dôvodu, že čaká na to, že ho osloví organizátor tlačený časom a poskytne mu za uverejnenie článku nejakú protihodnotu. A tento vnútorný pocit ešte stále u mňa pretrváva.

Preto mi príde správne čo najviac spropagovať dané podujatia a tieto potom môžu mať patričný úspech u daného organizátora a toho to posunie do tvorenia ešte väčšieho podujatia, ktoré osloví väčšiu masu ľudí. A toto bude memento toho, že sa podarilo niečo, čo má naozaj zmysel a čo si ľudia naozaj začnú vážiť.

A tak som pôvodne chcel stráviť v uliciach Zvolena len nejaký čas a nájsť pravdu na podujatiach organizátorov a zároveň im tak aj pomôcť.  Povedal som si však,  že minca má dve strany a to čo mi povie organizátor sa nemusí zhodovať s realitou a možno  si bude len  prihrievať vlastnú polievočku na vlastnom ihrisku.

A tak som zobral tieto podujatia útokom bez nejakého súcitu a tvrdo atakoval bez opýtania  organizátorov, interpretov, fotil, natáčal videá a prinášal informácie o nich mojim vlastným pohľadom na vec na portáli v podobe článkov a odkazov na články. Zdieľal, kde sa len dalo.

Súbežne s týmto som robil neskutočnú mediálno-reklamnú kampaň  hlavne na Facebooku, nakoľko som bol zvedavý, čo sa začne diať, či to vôbec pohne s konkurenciou.  Či budú tak, ako doteraz stagnovať a opäť si len prečítate 3 rovnaké články Copy Paste od nejakého organizátora v podobe tlačových správ, ako je to ešte aj do dnešného dňa zjavné.

Po roku takéhoto nekompromisného ťaženia a možno takého zblíženia sa s niektorými organizátormi sa dalo medzi riadkami vycítiť, že aj ich samotných daný stav toho, že ich podujatí sa nezúčastňuje toľko ľudí tak trochu mrzí, ale ukázať na možného vinníka,  taká odvaha tu ešte nepanuje.

Tak či onak som po ďalšom roku nadobudol presvedčenie, že dokážeme pomôcť  organizátorom a musím povedať, že nám začalo aj pár ľudí naozaj pomáhať  s prístupom k informáciám, ba i samotným prístupom a pomocou, za čo sa im chcem srdečne poďakovať a vážim si ich robotu.

Povedal som si teda na začiatku roka 2014 dosť!  Nastal čas zvrátiť tento stav a prinavrátiť podujatia a kultúru ako takú na miesto, kam patrí a to k Vám, ľudom občanom mesta Zvolen a to sa nejedná len o kultúrne podujatia, ale aj šport, ktorý je ale kapitola sama o sebe.

Rozhodol som sa teda osloviť organizátorov podujatí,  aby Vám sami predstavili ich kuchyňu – to, čo môžete plnými dúškami naberať  a užívať si to do sýtosti.

V cykle nazvanom Kde si kultúra dáme priestor nejednému organizátorovi, respektíve osobe, ktoré Vám porozprávajú to, čo sa u nich pripravuje.

Už teraz môžem povedať po prečítaní prvých článkov, že to bude niečo, čo tu za posledné roky nebolo. Články budú vychádzať v pravidelných intervaloch a dokonca bude možné si zahlasovať o to, kto ďalší sa predstaví.

V rámci tohto úvodného článku chcem ubezpečiť organizátorov, že na nikoho nechcem zabudnúť a každý bude mať vytvorený svoj  priestor. Cyklus to bude náročný vo všetkých ohľadoch, ale prídeme aj k Vám.

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri