• So. mar 25th, 2023

ZUŠ Sliač dostala všetkých na zámku do vytrženia

ByIMG_1979

apr 7, 2014 , , ,
slacikovy-orchester-zus-sliac-2
Komorný sláčikový orchester pod vedením Radka Ďurčíka. Foto: ZV-podujatia.

Prvý aprílový piatok 4.4.2014 sa nedá označiť ako obyčajný piatok. Svojim spôsobom bol viac než výnimočný a okrem toho, že bol príjemne teplý, tak ešte dlho bude hriať nejedného človeka, ktorý sa zúčastnil výnimočného zámockého koncertu.

Pôvodne sa mal konať v rámci štyroch koncertov prehliadky 11. ročníka Zámockej hudobnej jari už tretí koncert a to konkrétne Koncert žiakov a pedagógov ZUŠ Sliač a ich hosťa Brillant orchester Milana Olšiaka.

Nakoľko sa však minulotýždňový koncert Martina Babjaka kvôli chorobe nekonal (bude sa konať 12.4.2014), tak toto bol vlastne koncert s poradovým číslom dva.

K samotnému koncertu sa dá len ťažko vyjadriť pár vetami, nakoľko každý, kto sa čo i len raz zúčastnil na  ich vystúpení vie, že vždy prinesú niečo nové a impozantnejšie.

Sláčikový orchester pod vedením Radka Ďurčíka dokáže skĺbiť klasickú hudbu s modernou a toto všetko ešte obliecť do trblietavého obalu. Potom však príde na scénu Terézia Králiková a s fantastickým hlasom ešte viac umocní radosť z koncertu a zaraz k nej prifrčí a dá neskutočné sólo pán na saxofón a to je už doslova sála vo vytržení.

V rámci ich časti koncertu sa predstavili aj ďalší študenti ZUŠ Sliač, ktorí zahrali na rôznych hudobných nástrojoch a veru aj tu bolo značne cítiť veľké hudobné nadanie všetkých účinkujúcich.

Samostatným koncertom bolo vystúpenie špeciálneho hosťa a to Briliant orchestra Milana Olšiaka. Nuž, musí sa uznať, ľudová hudba je ich srdcovou záležitosťou. Husle, cimbal a akordeón jednoducho k sebe patria a pokiaľ ich držia v rukách takí páni muzikanti ako títo, tak si človek príde na svoje aj napriek tomu, že tomuto druhu hudby neholduje.

Ako súčasť koncertu  bola nainštalovaná vo foyeri Kráľovskej siene Zvolenského zámku výstava prác žiakov výtvarného odboru na tému Helden un Helige – Impulse fűr Europa, pod vedením PaedDr. Štefana Pondelíka.

Už tento piatok 11-teho sa môžete tešiť na BEAT – oh – WHEN Quartet HUMORESQUE a na ďalší deň už na spomínaný koncert Martina Babjaka.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri