• St. mar 22nd, 2023

Chladná atmosféra na chladných Veľkonočných trhoch

ByIMG_1979

apr 19, 2014 , ,
velkonocne-trhy-2014-zvolen-3
Tkáčsky stav. Foto: ZV-podujatia.

Trhy vo Zvolene sú už niekoľko rokov neodmysliteľným podujatím, ktoré každoročne organizuje mesto Zvolen a konajú sa vždy na jar pred Veľkonočnými sviatkami alebo na jeseň, keď sa akože premení tekutina z hroznovej šťavy na akože burčiak.

Tak či onak, obe tieto podujatia majú za úlohu v príznačný čas dostať od občanov, ktorí sa prídu na ne pozrieť nejaké to euro za tovar, ktorý je im tu ponúknutý a neraz z toho až zrak prechádza. Tieto Veľkonočné trhy,  o ktorých si teraz pár slov napíšeme sa konali  na námestí v dňoch 16. – 17.4.2014.

Ak by sa dal ponúkaný tovar  opísať,  tak to bolo v rámci sortimentu o tom istom, čo za posledné 3 a viac rokov dozadu a dá sa povedať, že dokonca aj predávajúci boli na tých istých miestach, ako pred pár rokmi.

Nuž čo. Niekomu dozaista prišlo vhod kúpiť si nové záclony, návlečky, opasky ako inak z pravej kože, domáci majstri si prišli na svoje pri kúpe náradia Made In China, atď… V rámci občerstvenia opäť tradične langoš, trdelník, zemiak otočený na špajdli a na pitie punč, víno, pivo, atď…

Samozrejme,  našli sa aj prekvapenia a to prvé bolo v podobe aquazorbingu a hneď vedľa sa bolo možné za 3 éčka vyčvachtať v nafukovacej labuti v bazéne.

Dalo sa však nájsť aj niečo zaujímavé,  či už domáce zaváraniny a sirupy a na druhej strane trhov bolo možné vidieť jedného pána pracovať  na starom tkáčskom stave.

Počas prvého dňa trhov sa konal ešte kultúrny program a ako prvé vystúpili o 17-tej deťúrence z DFS Huncútik s uceleným programom vo folklórnom duchu.

PO 18-tej na pódiu zahrala a zaspievala tradičná zvolenská Country kapela Pacipacifik, ktorá zabavila a troška zahriala počas tohto dosť chladného dňa.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri