Zvolen zažil neskutočný deň detí

ludia-na-pustom-hrade

Na Pustom hrade bolo doslova telo na telo. Fot: ZV-podujatia

Dať výstižný prívlastok MDD, ktorý sa konal 31.5.2015 by bolo rozhodne ťažké, nakoľko tento sviatok detí bol rozhodne za posledné roky najpôsobivejší. Musí sa uznať, že mesto Zvolen si dalo záležať a doslova vycibrilo každý bod programu do najmenších detailov.  Vzniklo podujatie,  na ktorom sa v závere na Pustom hrade stretlo naraz a vychutnávalo si slnečné počasie doslova mega ľudí. Pekne však poporiadku Začiatok podujatia bol ako zvyčajne na trávnatej ploche pri fontáne, kde sa o deti postarala Zvolenská 7, ktorá im pripravila okolo stromov stojany s výkresmi,  na ktoré si mohli kresliť a ukázať tak svoj talent. Tradične veľký záujem bol o Jozefa Kajana a jeho airbrush, čiže striekanie na telo.

Pomedzi to prišli žongléri, ktorí zabavili deťúrence pekným žonglérskym vystúpením a potom začalo predstavenie Divadla pri kolkárni pod názvom Smiechotisko v podaní  známych hercov Barbory Špánikovej a Daniela Výrostka.

Samozrejmosťou boli aj členovia OZ Slatinka, ktorí pripravili enviroaktivity a okrem toho tu bolo možné doniesť nejaké hračky a iné veci, ktoré budú odoslané deťom na vojnou postihnutú Ukrajinu.

Aj napriek tomu, že tu vládla super atmosféra,  to najlepšie sa začalo odvíjať pod Pustým hradom. Po 9-tej sa začalo podujatie pod názvom Rozprávkové kráľovstvo. Pointa toho všetkého bola v tom, že na začiatku si bolo treba zobrať kartičku a postupne sa cestou na Pustý hrad zastaviť na rôznych stanovištiach a plniť súťažné úlohy.

Za každé správne absolvovanie stanovištia dostalo dieťa na kartičku jedno písmenko a z nich  bolo treba zložiť správne znenie tajničky.

Každý odovzdaný lístok hore na Pustom hrade bol zaradený do tomboly o hodnotnú cenu. Okrem toho dostal každý špekáčik  a chlebík, pri ohnisku si našiel ražeň,  nachystané drevo a mohol si ho spoločne s rodinou opiecť.

V rámci kultúrneho programu bolo predstavenie s názvom O hlúpej žene, ktoré odohrali členovia Divadla Zelienka.

Nuž,  na záver sa dá len povedať, že to bolo viac než super a som zvedavý, či sa ešte stane, že v jeden deň na jedno podujatie príde toľko ľudí,  ako na tento Medzinárodný deň detí.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka

2 Comments on Zvolen zažil neskutočný deň detí

  1. Veľmi pekne zorganizované podujatie- mesto Zvolen pre detičky. ku dňu MDD.Krásne počasie, deti šťastné, veselý program, divadlo Zelienka, skrátka deti mali zážitok.Ďakujeme v mene detí starí rodičia a rodičia.

    Páči sa mi

  2. Víťazoslav // 03/06/2015 o 10:30 // Odpovedať

    Bol som jedným z tých čo sa na MDD vybrali na Pustý hrad. Keď si odmyslíme niektorých arogantných ľudí, ktorí sa snažili do vláčika dostať ako prví a nemali so sebou ani deti, išlo to celkom fajn, zobral nás hneď druhý vláčik. Žiaľ v čase keď sme odchádzali z Pustého hradu už vláčik nepremával a po túre na hrad a z hradu by sa veru pre väčšinu detí zišiel. Tak som sa pridal k ďalším oteckom, ktorí nechali svoje autá na námestí a nechal som svoju rodinu pod hradom a išiel som na námestie pre auto. Na Pustom hrade bolo fajn, ohnísk a pripravených ražňov na opekanie špekáčikov bolo skutočne dosť, žiaľ na ostatné občerstvenie sa akosi zabudlo a jediný bufet nemal šancu uspokojiť toľko návštevníkov, ktorý v tom teple neboli ani tak hladní ako skôr smädní. Nie každý nesie so sebou 3l vody ako ja s manželkou a popravde aj nám to bolo málo. Ale inak to bola pekná akcia…

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.