Bystrické Pumy lepšie vkročili do Play off

bk-zs-zvolen-skp-08-banska-bystrica-7

Pod košom. Foto: ZV-podujatia

Počas víkendu sa v dňoch 17-teho a 18-teho mája konali v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ dva basketbalové derby zápasy v 1. lige žien. Nejednalo sa však o obyčajné zápasy, ale o finálové Play off zápasy, nakoľko po tuhých bojoch sa podarilo zvíťaziť v semifinále BK ZŠ Zvolen nad TYDAM UPJŠ Košice hladko 3:0 a ŠKP 08 Banská Bystrica nad BAM Poprad taktiež hladko 3:0. Práve preto si tieto dve postupujúce družstvá zmerali svoje sily v derby zápasoch najprv v dvoch zápasoch vo Zvolene. V sobotňajšom zápase bola doslova dusná atmosféra od samotného začiatku až po dramatický koniec a fanúšikovia, ktorých tu bolo vyše sto hnali jednotlivé družstvá svojim povzbudzovaním do neskutočného výkonu.

Prvá štvrtina zápasu bola v podaní Banskobystričaniek, ktoré sa bravúrnou hrou ujali vedenia a po prvých desiatich minútach už viedli 6:19.

V druhej opäť ukázali súperky svoju zručnosť tentokrát v neskutočných trojbodových hodoch. Ich náskok sa zvyšoval a v polovici zápasu to bolo už o 10 bodov 22:35.

Po prestávke Panterky ešte viac tlačili a naše ženy robili zbytočné chyby. Pred poslednými 10-timi minútami vyzeral stav nelichotivo 32:46.

Lámať chlieb sa však začal v  poslednej štvrtine, kedy naše dievčatá maximálne zabrali a poctivou hrou stiahli stav zápasu na 46:48. Tréner súperiek bral oddychový čas a zdalo sa, že všetko bude OK. Avšak po faule našej hráčky a premenených dvoch trestných hodoch súperiek sa v nás niečo zlomilo. Nakoniec sa z víťazstva 46:53 (22:35) tešili Banskobystričanky.

Z tohto zápasu Vám prinášame video a pár fotografií.

Fotografie – BK ZŠ v bielom

Nedeľňajší zápas sa niesol skoro v podobnom duchu, opäť vyhrali súperky a tak po dvoch zápasoch vedú už 0:2. Ďalšie zápasy sa budú hrať už tento víkend 24. a 25.5.2014 v ŠH OA Tajovského v Banskej Bystrici.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: