Hokejbalové Majstrovstvá s bronzovým leskom

zhkm-zvolen-3-miesto

ŽHKm Zvolen. Foto: Branislav Sivčo

Uplynulý víkend, 30.4 – 1.5.2016, sa v Martine konali Majstrovstvá Slovenska v hokejbale žien, na ktorých nemohli chýbať ani dievčatá zo Zvolena obhajujúce minuloročný bronz. Chuť po víťazstvách bola obrovská, rovnako ako vyrovnanosť zúčastnených tímov. Prvým súperom našich dievčat bol úradujúci majster z Popradu.

Oba tímy sa zoznamovali s plochou, hralo sa z jednej strany na druhú. Menšiu prevahu na svojej strane potvrdil Poprad vsieteným gólom v 12.minúte. Snaha o vyrovnanie skóre stála Zvolenčanky veľa síl, čo hráčky spod Tatier dokázali využiť na strelenie ďalších dvoch gólov. Prvý zápas tak našim dievčatám nevyšiel, toto pochybenie však chceli napraviť v dueli s Prešovom. Behavosť a bojovnosť však stále neprinášala gólovú radosť, Zvolenčanky opäť trápila koncovka. Čo sa nedarilo hráčkam spod Pustého hradu, to vyšlo Prešovčanke Jurčovej v 12.minúte. Potom však na veľmi dlhú dobu zatiahla brankárka Tišťanová za sebou roletu, čo dodalo potrebný kľud na hokejky jej spoluhráčok a o vyrovnanie sa postarala 3 minúty pred koncom Vargová. Dôležité zákroky gólmanky Zvolena minútu a pol pred koncom zabezpečili našim hráčkam prvý bod na turnaji.

Tretím súperom bola Žilina, ktorá ešte nedokázala zvíťaziť, avšak so súpermi odohrala veľmi vyrovnané zápasy. Zvolenčanky prvýkrát dvíhali ruky už vo 4.minúte, keď si medzi kruhy krásne zbehla obrankyňa Časnochová. O 5 minút neskôr svietilo na ukazovateli už 2:0, keď sa bombou presadila Vargová. Zvolen i naďalej tlačil, sporadické útoky súpera s prehľadom zvládla spoľahlivo chytajúca Tišťanová. V druhom polčase sa dvakrát strelecky presadila Sakalíková a spečatila tak výhru svojho tímu v pomere 4:0.

Záverečným súperom v boji o bronz bol domáci Martin. Prvý polčas sa niesol v bojovnom duchu s miernou prevahou našich dievčat. Skóre sa však nemenilo, aj keď gól visel vo vzduchu. Do druhého dejstva však Zvolen vbehol naplno, čoho výsledkom bola radosť Sakalíkovej. O dve minúty sa skóre menilo opäť, keď sa príklepom z ľavého kruhu presadila Vargová. Skóre 2:0 je však veľmi zradné a tak naše hráčky v bojovnosti nepoľavili. Výsledkom bol tretí gól v sieti Martina, keď brankárku Zuziakovú prekonala opäť Sakalíková. Následný očakávaný tlak domácich hokejbalistiek bol natoľko veľký, že sa im podarilo skorigovať skóre na 1:3. Tento stav sa však už nezmenil a tak mohla prepuknúť bronzová radosť.

Úspešnú trénerskú premiéru si okrútila dlhoročná kapitánka Trenčanová, ktorá sa zo zdravotných dôvodov nemohla zúčastniť bojov priamo na ploche a tak sa rozhodla svoje skúsenosti zúročiť na striedačke. Zvolenčanky by radi vyjadrili svoju vďaku všetkým, ktorí sa podieľali na príprave na národné majstrovstvá a všetkým fanúšikom, ktorí povzbudzovali a držali palce.

Výsledky zápasov:

  • Popradské líšky – ŽHKm Zvolen  3:0
  • ŽHKm Zvolen – ŽHK Šarišanka Prešov   1:1 – 27. Vargová (Sakalíková)
  • ŽHKm Zvolen – ŠK HOGO Žilina  4:0 – 4. Časnochová (Ivanová), 9. Vargová (Janicová), 23. Sakalíková, 29. Sakalíková (Janicová)
  • MHK Martin – ŽHKm Zvolen 1:3 – 17. Sakalíková (Vargová), 18. Vargová (Sakalíková, Janicová), 25. Sakalíková (Janicová)

Zostava ŽHKm Zvolen:

  • Tišťanová- Časnochová, Orolínová, Chmelíková, Branická- Hrčková, Ivanová, Beláňová, Janicová, Vargová, Sakalíková, Lamperová, Kolcunová, Augustínová, Milánska, tréner: Trenčanová

Celkové poradie:

  1. Popradské líšky
  2. ŽHK Šarišanka Prešov
  3. ŽHKm Zvolen
  4. MHK Martin
  5. ŠK HOGO Žilina

Článok: Andrea Orolínová, foto: Branislav Sivčo

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.