MDD mal najväčší úspech počas mestských osláv

dni-mesta-zvolen-carovny-klobuk-12

Divadlo Zelienka a ich autorská hra Čarovný klobúk. Foto: ZV-podujatia.

V roku 2013 si mesto Zvolen pripomenulo 770. výročie obnovenia mestských výsad. Z tohto dôvodu usporiadalo mesto  Zvolen trojdňové oslavy s bohatým kultúrnym programom. Nakoľko oslavy zanechali dobrú odozvu, mesto  rozhodlo, že bude v tradícii mestských osláv pokračovať aj v ďalšom období. Rok sa s rokom stretol a počas troch dní od 30.5. až do 1.6.2014 sa konali Dni mesta Zvolen, ktoré boli zároveň predzvesťou začiatku kultúrneho leta. Kultúrny program prvých dvoch dní pozostával z vystúpení spolkov, ktoré fungujú v meste Zvolen a blízkom okolí. K záveru sobotného večera vystúpili Close Harmony Friends a skupina No Name.

Počas všetkých troch dní bol na námestí jarmok ľudových remesiel.

Poďme si však povedať bližšie k programu. Program na pódiu moderoval Richard Sanitra s DJGT. 

Piatok 30.5.2014

Duša fujary- koncert fujarášov, Cimbalová kapela 4ka, Harry Teater – Havko a Mňauka… a Motýľ, Tomáš Pohorelec – Piesnenie, DFS Marína

K piatku –  nakoľko sa nám nedalo kvôli  galaprogramu 11. ročníka MDFF 2014 prísť,  tak aspoň k FS Marína môžeme povedať,  že opäť mal fantastický program plný folklóru a to v rámci všetkých zložiek súboru – tanečnej, speváckej v podobe ŽSS Marína a samozrejme nechýbala ani  ľudová hudba Marína.

FS Marína

Sobota 31.5.2014

Tanečná škola Zuzana, Pink Harmony Academy, HTS Zvolen, ZUŠ Nádvorná, DFs Huncútik, Divadlo Zelienka – Čarovný klobúk, ZUŠ Sliač – komorný sláčikový orchester, Close Harmony Friends, No Name

Sobota bola viac než pestrá, čo sa programu týka a bolo vidno, že umelecké  školy a aj tie súkromné ponúkajú a tvoria vysokú umeleckú kvalitu. Ak sa dá niečo vypichnúť,  tak je to HTS manželov Kováčovcov, ktorí prinášajú v pravidelných intervaloch vždy nový program na vysokej úrovni.

Druhým prekvapením bolo Divadlo Zelienka a autorská hra Daniela Detta Čarovný klobúk o tom, ako vybabrať s niekým, kto sám Vás taktiež obabral. Najbližšie ich bude možné vidieť na Dni sídliska 14.6.2014 v rámci predstavenia Psíček a Mačička.

Tretia vec, ktorá je vždy zárukou je ZUŠ Sliač a ich komorný sláčikový orchester, doplnený aj spevom Terézie Králikovej.

Na samotný záver dňa vystúpila o 21:00 košická kapela No Name. Na tento koncert neprišlo na zvolenské námestie až toľko ľudí, ako by sa očakávalo. Kapela tu všetkým prítomným zahrala poväčšine staršie známe piesne ako Lekná, Nie, alebo áno a veľa ďalších.

No Name – Lekná 

Nedeľu 1.6.2014

MDD patrí neodmysliteľne deťom a vo Zvolene je už za posledné roky tradíciou, že mesto  si pre nich každoročne pripraví veľkolepú oslavu.

V tento deň sa zišli rodičia s deťmi na zvolenskom námestí, kde boli pre nich pripravené nielen súťažné atrakcie a kultúrny program, ale tak ako minulý rok aj výtvarná súťaž, tentokrát o 2 ceny v podobe kolobežiek.

Počas tohto dňa bolo pripravených hneď niekoľko zaujímavých bodov programu:

Členovia šermiarskeho zoskupenia Ricasso mali na starosti pravidelné súťaže – streľba z luku, skladanie puzzle, výlov drevených kaprov zo studne, hod krúžkami na cieľ, chodenie na drevách ako stonožka, sácanie dvoch súperov palicami a šermovanie. Po absolvovaní  stanovištia dostalo každé dieťa sladkú odmenu.

Združenie výtvarných umelcov Zvolena  pod názvom Zvolenská sedmička sa staralo o deťúrence pri  súťaži v  kreslení o už spomínané kolobežky. Súťaž prebiehala od 9:30 do 12-tej hodiny a 2 výkresy náhodne vybrala Anna Rusinkovičová zo Zvolenskej sedmičky.

Tradične nemohli chýbať dravce, ktoré sem prišli prezentovať členovia Sokoliarskeho spolku sv.Bavona, ktorí dravcov slovne opísali a nechýbali ani ukážky letu.

Divadlo na vysokej nohe sa predstavilo s hrou Vraždy na Elsinore a tanečná skupina Wanted Štefana Chleba odtancovala 3 tanečné kolá pred obchodným domom.

TS Wanted Štefana Chleba 

Na samotný záver zahralo Divadlo z domčeka bábkové predstavenie O kozliatkach.

Tak to bolo také krátke zhrnutie troch dní vo Zvolene pod názvom Dni mesta Zvolen a na záver ešte fotografická galéria.

Fotografie

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: