• Ne. okt 1st, 2023

Natur trh bol jednoducho fantastický

Autor IMG_1979

apr 17, 2014 , ,
natur-trh-zvolen-1
Na Natur trhu bolo k videniu aj takéto pekné veci. Foto: ZV-podujatia.

Druhá aprílová sobota 12.4.2014 sa dala vo Zvolene stráviť na veľa spôsobov. Jednou možnosťou bola celodenná akcia s názvom Natur Trh pod titulom Šikovné ruky z regiónov a organizovala ju kaviareň Džezva.

Natur trh ponúkol množstvo sprievodných podujatí. Boli tu stánky so všakovakým tovarom, prebiehali tvorivé dielne, maľovalo sa na tvár, otvárala sa výstava, zahrala kapela a bol aj gongový kúpeľ a veľa ďalšieho.

Pre deťúrence bolo pripravených hneď niekoľko lákavých podujatí,  či už sa jednalo o tvorivé dielne, maľovanie na tvár a aj divadelné predstavenie im bolo k dispozícii. Rodičia, ktorí pochopiteľne prišli s nimi si mohli zatiaľ prejsť trh, na ktorom boli vidieť veľa zaujímavého a hlavne ručne vyrábaného sortimentu.

Okrem toho po celom plote boli vystavené výtvarné diela, ktorých  tvorcami boli členovia Detvianskej umeleckej kolónie. Okrem obrazov so zaujímavými motívmi, najmä však ľudovými tu boli vystavené aj maľované fľaše na rôzne príležitosti.

Po 16-tej sa otvárala vernisážou ďalšia fantastická výstava umeleckých diel,  tentokrát sa jednalo o ukrajinského umelca Vladimíra Rjabčikova, ktorý vystavoval svoju tvorbu spolu s manželkou. K tomu,  aby táto výstava bola v Galérii na Tehelnej inštalovaná dopomohol zakladateľ umeleckej kolónie, výtvarník a ľudový rezbár – umelec Milan Malček, ktorý zároveň bol aj kurátorom výstavy. Viac o výstave si môžete prečítať v samostatnom článku.

Po umeleckom zážitku nasledoval oddych v podobe takmer dvojhodinového Gongového zvukového kúpeľa PhDr. Niny Jassingerovej z Bratislavy, ktorá  sa tomu venuje  už viac ako 20 rokov.  “Kúpele” vo zvukoch gongov sú druhom muzikoterapie, je to terapia  zvukom a návštevníci si ju mali možnosť vychutnať na karimatkách v priestoroch galérie.

Toto bol zjednodušený opis toho, čo bolo možné zažiť počas dňa v Parku zabudnutých susedov a veru toho nebolo málo. Komu však nestačilo, mohol si ešte posedieť v príjemnom prostredí kaviarne Džezva.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri