Primátorka udelila ceny štyrom osobnostiam

vela-uspechov

Prajeme Vám veľa úspechov v roku 2017. Foto: ZV-podujatia.

Stredajší podvečer 14.12.2016 sa niesol v Rytierskej sieni Zvolenského zámku v slávnostnom duchu, nakoľko tu všetci prítomní spoznali laureátov Ceny primátorky mesta Zvolen.

Po 15-tej začalo slávnostné podujatie pod názvom Stretnutie primátorky s podnikateľmi a udeľovali sa už spomínané Ceny primátorky pre štyroch najlepších z najlepších.

Na tomto slávnostnom podujatí sa okrem podnikateľov, pôsobiacich v meste Zvolen zúčastnili aj za mesto Zvolen víceprimátor Jaroslav Stehlík, Jozef Mikuš (Prednosta Mestského úradu), Ing. Samir Moumani (Prednosta Okresného úradu) a veľa ďalších vzácnych hostí.

Úvodného slova sa ujala Lenka Balkovičová, ktorá postupne naviazala na ďalší bod programu a to bilancovanie zrealizovaných projektov a investícií počas roku 2016. Vyzdvihla rekonštrukciu futbalového štadióna v areáli MFK Zvolen, rekonštrukciu materskej školy na ulici J. Bánika v mestskej časti Podborová a zmienila sa taktiež o výstavbe ohrievarne pre bezdomovcov, ako aj o rekonštrukciách paluboviek v telocvičniach a o ďalších veciach.

Predel medzi prvým blokom a udeľovaním cien spríjemnil prítomným hudobný blok v podaní hudobnej zložky FS Marína.

Po hudbe nasledovalo to, na čo už všetci netrpezlivo čakali a to slávnostné vyhlásenie tých, ktorí si z rúk prvej dámy prevzali cenu a kyticu a následne povedali pár slov všetkým prítomným.

Kto dostal Cenu mesta Zvolen?

  • Spoločnosť Schreiber foods za výbornú reklamu o smotanovom príbehu zo slávneho mesta jogurtov, čiže nášho kráľovského mesta
  • Alena Mičian Ostrihoňová za neúnavnú a príkladnú prácu s mládežou
  • Boris Kršňák za organizáciu festivalu Víkend atraktívneho divadla, ktorého 28. ročník sa konal v novembri tohto roku
  • FS Marína za dlhoročné pôsobenie a výbornú propagáciu mesta

Následne po ďalšom už aj tanečno-speváckom bloku v predposlednom bode upriamila pani primátorka pozornosť na vízie a zámery mesta Zvolen do ďalšieho obdobia.

Na to, aby sa mohli čerpať prípadné financie z eurofondov bol poslancami MsZ schválený rozpočet mesta, ktorý sa dá považovať za vyrovnaný. To, čo by sa malo realizovať v roku 2017 je hlavne multifunkčné ihrisko za ZŠ Hrnčiarska, riešenie parkovania na sídliskách, rekonštrukcia kúpaliska Neresnica, rekonštrukcia a budovanie verejného osvetlenia, ako aj budovanie infraštruktúry na Pustom hrade.

Na samotný záver už ostávala len jedna vec a to čaša vína a vzájomná družná debata.

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.