• Po. feb 6th, 2023

Štúrovi bude dopriata fajnová country muzika

country-zahrada-2014-zvolen
Country záhrada 2014.

V piatok 11.7.2014 sa uskutoční vo Zvolene tradičná akcia venovaná Country hudbe a westernu a vecí s tým súvisiacich pod názvom Country záhrada.

Program bude viac než pestrý, ako si môžete všimnúť na plagáte, bude to celé vedené v duchu country a verím, že sa bude na čo dívať. Okrem vystúpenia hudobných skupín Grajciar, Candy Floss, Pacipacifik, a hosťa Willie Jones Band bude samozrejme aj sprievodný program zameraný hlavne pre deti.

Okrem hudobných skupín sa predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci so svojim bohatým programom.

Po dvoch rokoch bude toto podujatie úplne zadarmo a uskutoční sa to v parku Ľudovíta Štúra. Podujatie bude moderovať Marián Kološta.

Vstup na podujatie je voľný a v prípade nepriaznivého počasia sa koncerty odohrajú v priestoroch Starej radnice.

Niečo o kapelách

Candy Floss je bluegrassová kapela, ktorá hrá v zložení Patricia Pivoluskova (spev), Simona Schmidtová (banjo), Dušan Hronec (gitara),Michal Kováč (husle), Anton Národa (kontrabas) a Michal Barok (mandolína).

Kapela Candy Floss bola založená v roku 2004 a v ich začiatkoch to bolo viac o inštrumentálnosti a až postupne po personálnych zmenách sa ich repertoár sformoval. Najnovším členom kapely je Patrícia Pivolusková, ktorá spolu so Simonou Schmidtovou tvoria nežnú časť kapely. Spevácky prejav Patrície je neskutočný, doplnený o podmanivé banjo Simony, ostatní členovia kapely za ňou v ničom nezaostávajú.

V roku 2011 vydala kapela prvé CD s 13 piesňami (vrátane 12 originálov napísaných členmi kapely) a v roku 2012 sa im podarilo získať tretie miesto na európskej bluegrass súťaži v La Roche Bluegrass, na festivale vo Francúzsku. Ich repertoár sa skladá prevažne z pôvodných piesní a inštrumentálok v súčasnom bluegrass štýle, inšpirujú sa bluegrass umelcami  akoAlison KraussBlue Highway a mnoho ďalších.

Country skupina Pacipacifik vznikla v roku 1999 vo Zvolene. Dodnes hrá skoro v pôvodnom zložení: Rastislav Belička (gitara, spev), Michal Weis (banjo, spev), Vladimír Nociar (basová gitara), Daniel Axmann (mandolína, fúkacie harmoniky, spev)

Kapela koncertuje doma aj v zahraničí a má za sebou viac ako 1500 vystúpení na country akciách a prestížnych festivaloch ako sú napr. Porta v CZ, Country Lodenica, Country weekend Šuňava, Dudinská stopa, Folková Nová baňa, Fest Dobré Bohunice, Dobrofest Trnava, Country fest Kokava, Country Fest Rozmarín a mnoho ďalších festivalov, country bálov a podujatí. Skupina sa prezentovala aj v médiách, Český rozhlas, TV JOJ a STV. Na mnohých festivaloch získala ocenenia. Napríklad: Laureát Slovenskej aj Českej Porty, cena diváka Country Lodenica.

To, že zahrajú každú vec o tom niet pochýb

Willie Jones je američan, ktorý striedavo žije v Nemecku a v Spojených štátoch a počas jeho 30 ročnej hudobnej kariéry sa pevne etabloval na Európskej country scéne ako i v USA a Kanade.

country-zahrada-2014-zvolen