• Ne. nov 27th, 2022

Na Jazzové námestie príde zahrať Chris Bergson

zvolensky-big-band-3
Časť Zvolenského Big bandu. Foto ZV-podujatia.

Programová ponuka zvolenského kultúrneho leta, ktorá trvá v podstate od júna do septembra zahŕňa vskutku veľa zaujímavých podujatí.

Jedno také výnimočné a každoročne nabité kvalitným programom a interpretmi sa nazýva Jazzové námestie. Tento rok to bude 11.ročník a uskutoční po minuloročnej sobote opäť v  piatok a to 24.6.2016 so začiatkom o 18:00 na pódiu pri fontáne na námestí.

Podujatie tohto druhu sa tradične koná pod hlavičkou mesta Zvolen a samozrejme HTŠ (Hudobno Tanečné Štúdio), ktoré bude svojim Big Bandom podujatie otvárať. V podstate od HTŠ sa predstavia dobre známe vokálne trio Sweet little chicks

Najväčšie lákadlo tohto ročníku bude dozaista vystúpenie dvoch interpretov a to Robo Opatovský & Overtime a rozhodne tá najväčšia hviezda a klinec programu Chris Bergson Band.

Chris Bergson bol v roku 2015 uvedený do Newyorskej bluesovej scéne slávy (New York Blues Hall of Fame) ako majster Blues. Chris Bergson sprevádzal alebo zdieľal pódium s takými hviezdami ako sú BB King, Norah Jones, John Hammond, Etta Jones, Bettye Lavette, Hubert Sumlin, Levon Helm…

Priamo pod pódiom vznikne komorná atmosféra, ktorej dopomôže pohodlné a štýlové sedenie. Novinka, ktorú prvýkrát uvidíte počas Jazzového námestia.

Program začiatok 18:00

  • Zvolenský Big Band
  • Sweet little chicks
  • Robo Opatovský & Overtime
  • Chris Bergson Band

jazzove-namestie-2016-plagat