• St. mar 29th, 2023

XANTO team oslavoval 10 rokov

ByIMG_1979

júl 14, 2014 ,
DSCF2133
XANTO team a ich trofeje. Foto: Juraj Plesník.

Pri príležitosti desiateho výročia založenia mužstva malého futbalu sa na ihrisku v Lieskovci zišli bývalí a súčasní hráči prvoligového XANTO teamu aj so svojimi vernými fanúšikmi.

Doobeda sa odohral turnaj na umelej tráve medzi náhodne rozlosovanými zúčastnenými, ktorý vyhral samozrejme XANTO team. Po skončení boli odovzdané ceny nie len víťazom turnaja, ale aj hráčom, ktorí mali najväčší športový aj spoločenský prínos pre mužstvo.

Menovite zakladatelia Igor Moravčík, Michal Macho, Martin Jurák a najmä Peter Vigoda, ktorý ako manažér dostal mužstvo z treťej ligy až do prvej a má najväčšiu zásluhu na jeho fungovaní.

Ocenení boli aj brankári Jaroslav Šlacký, Martin BarinkaPeter Kozárik, ktorí podržali mužstvo v najťažších chvíľach. Kamil Ondrejka, Peter Dúbravský, Peter Sekerka, ktorí svojou bojovnosťou rozhodovali zápasy a v neposlednom rade bratské dvojice Martin a Tomáš VigodovciMatej a Juraj Plesníkovci, ktorí sú srdcom a hlavou celého tímu.

Pri posedení sa zaspomínalo na časy, keď ešte ako Šarkani začínali na betónovom ihrisku na VII.ZŠ na Sekieri ako  aj na podujatia ako zvolenská zimná MY RELAX liga a ďalšie turnaje, ktorých sa zúčastnili. Napríklad medzinárodného turnaja Babylon cup v českej Jaroměři, kde v roku 2010 skončil XANTO team spomedzi 89 účastníkov na 15.mieste.

Celá oslava sa niesla dobrej atmosfére s vidinou osláv ďalších okrúhlych výročí.

Fotografie – Juraj Plesník

Článok a foto: Juraj Plesník

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri