• Ut. feb 7th, 2023

Prečo hľadá interiérové štúdio zo Zvolena svoju klientelu v Bratislave?

Opýtali sme sa Petra Zvolenského,  jedného z majiteľov interiérového štúdia CUBICA vo Zvolene.

Kto ste?

“Sme jednoducho dizajnéri. Presnejšie, kolegovia absolventi štúdijného odboru Priemyselný dizajn nábytku na TU vo Zvolene. Spoločné nadšenie pre interiérovú tvorbu nám nechýbalo už pri štúdiu a v praxi toto nadšenie naďalej rozvíjame.”

IMGL3814

Dnes kreslia a navrhujú komplexné riešenia pre zariaďovanie interiérov. V rámci svojich projektov ponúkajú okrem nábytku od domácich a zahraničných partnerov aj výrobu dyhovaného nábytku na mieru, nábytok z masívneho dreva v kombinácii so sklom alebo oceľou a iné doplnky. Všetko vyrobené ako inak na Slovensku pod ich vlastnou značkou.

Prečo CUBICA?
Interiérových štúdií je na Slovensku pomerne dosť. Napriek tomu sme po dvoch rokoch zamestnania v jednom takom štúdiu zhodnotili, že sme schopní prevádzkovať štúdio vlastné, v ktorom môžeme naplno uplatňovať získané vedomosti. Koniec koncov  bol to v podstate zámer od samého počiatku našich praktických skúseností a my sme mali to šťastie, že sa celkom rýchlo zišli vhodné podmienky na jeho uskutočnenie.
Pokiaľ ide o samotný názov spoločnosti, dúfali sme, že bude dostatočne jasne prezentovať našu činnosť, t.j. prácu s priestorom – objemom. Zároveň sme samozrejme chceli niečo jednoduché a ľahko zapamätateľné. Pôvodne sa jednalo o spojenie dvoch slov “cubic” a “atelier” do výsledného názvu “CUBICA“. Názov môže pôsobiť cudzo, no to bol rovnako zámer. Dopyt po našich službách na Slovensku vnímame ako všeobecne slabý, uvažovali sme teda aj nad možnosťou oslovovať názvom zahraničie.
IMGL3818
Moderná budova spoločnosti sa nachádza kúsok od malej stanice vo Zvolene na ulici Jána Švermu.

Kríze odzvonilo a ľudia začali míňať viac peňazí. Zaujímavé je však, že ich míňajú bez rozmyslenia vo veľkých nákupných reťazcoch a zabúdajú na štýl, kvalitu a hlavne podporu domáceho podnikania. Stalo sa pravidlom, že firmy zo Stredného Slovenska nachádzajú nových zákazníkov práve v západnej časti krajiny, bližšie k hlavnému mestu. 

Je to prirodzený jav.

Na Západnom Slovensku vzniká čoraz viac unifikovaných zahraničných nákupných centier, ktoré pohlcujú domácu podnikateľskú scénu.  Táto skutočnosť prebúdza čoraz viac ľudí, ktorí sa vedome rozhodujú podporovať kvalitu z dielne domácich majstrov.Táto vlna postupne prechádza celým Slovenskom.

Aký je váš názor na situáciu v našom segmente?
Jedným slovom – katastrofa.
Ale vážne, ešte nedávno nebolo vôbec výnimkou, že ľudia vybavovali domácnosti kvalitným dyhovaný nábytkom. Nemali síce na výber z toho nepreberného množstva produktov, no nábytok z tých čias nájdete v domácnostiach do dnes. Spoločenská zmena umožnila ľuďom v prvom rade práve ten výber. Súčasná situácia sa teda prirodzene vyvinula aj v našom segmente podľa dopytu. Je len škoda, že ide v prevažnej miere o umenie možného a nedeje sa veľa pre dosiahnutie ideálneho stavu. To však samozrejme neplatí len pre nás. Život ponúka čím ďalej tým viac rozličných podnetov a skúseností. Ak to chce človek všetko stihnúť zažiť a prežiť na Slovensku, tak asi len na úkor vecí ostatných. Myslíme, že preto u nás víťazia ľahko dostupné riešenia.
Ak teda vidíme v súčasnej situácii výhodu, tak práve v tom, že ponúkaná vyššia kvalita je pre ľudí, ktorí ju vyhľadávajú ľahšie rozoznateľná. Nevýhodou zase malý slovenský trh, jeho presýtenosť a slabý záujem o domáce produkty.
IMGL3768
IMGL3815
124
214
Pokiaľ sa budete v blízkej budúcnosti rozhodovať ako zariadiť interiér, čo najefektívnejšie využiť priestor, v ktorom je prvoradé aby ste sa cítili príjemne , zastavte sa a porozmýšľajte či sa vo vašom okolí nachádza profesionál na interiérový dizajn. Ak však vyčerpáte všetky možnosti, navštívte interiérové štúdio Cubica, kde sa o vaše bývanie vzorne postarajú.
IMGL3787
IMGL3807
 IMGL3823
 PR-Regioon.sk