• Pi. feb 3rd, 2023

Víťazmi Zábojníkovho memoriálu sa stali Banskobystrickí barani

ByIMG_1979

aug 18, 2014 ,
mpz-2014-zvolen-19
Bronzové umiestnenie a trofej pre HKM Zvolen na 16. ročníku Memoriálu Pavla Zábojníka. Foto: ZV-podujatia.

Počas troch dní sa pod Pustým hradom konal už v poradí 16. ročník tradičného hokejového turnaja s názvom Memoriál Pavla Zábojníka.

Tento turnaj slúži zároveň pre jednotlivé kluby, ako aj náš HKM Zvolen, ako jeden z mnohých prípravných zápasov pred nadchádzajúcou sezónou. Ešte pripomenieme, že prvý prípravný zápas sa konal na ľade HKM Zvolen, ktorý odohral s majstrom predchádzajúcej sezóny HC Košice a zápas skončil remízou 2:2.

Vráťme sa však na memoriál, ktorý sa konal od štvrtka 14. do soboty 16.8.2014 počas ktorého sa odohralo dovedna 9 zápasov a svoje sily si zmeralo 6 mužstiev, nielen so Slovenska ale aj Poľska, Maďarska, Česka a svoje zastúpenie tu malo aj Rumunsko.

Náš klub hrával vždy posledný zápas daného dňa so začiatkom o 19-tej hodine a postupne ho bolo vidieť najskôr proti českému klubu Piráti Chomutov, ktorý prehrali 1:3 potom v piatok sa konalo derby s tradičným rivalom HC’05 Banská Bystrica, ktorý síce náš klub vyhral 3:0, ale zároveň prišiel aj o zopár kvalitných hráčov napríklad po tvrdom ataku Nicastra na Michala Chovana, ktorého museli doslova odniesť na nosidlách s ľadu na odborné vyšetrenie do nemocnice.

Posledný hrací deň si to na ľade rozdali s Maďarským Fehervárom a v doslova v nemastnom, neslanom zápase sa zrodila remíza 1:1, ktorá rozhodla o tom, že HKM Zvolen si odniesol s tohto turnaja nielen trofej, ale aj celkové tretie miesto.

O víťazovi sa rozhodlo v posledný deň turnaja, keď prekvapujúco prehrali Piráti Chomutov s rumunským Brašovom 0:1. Bystrica si poradila s poľským GKS Tychy vysoko 6:3 a tak si potvrdila prvé miesto a na záver turnaja a aj skrz remízu 1:1 HKM Zvolen – Sapa Fehérvár AV 19 sa museli tešiť s celkového 3. miesta.

Turnaj skončil a ceny sú rozdané a je zároveň aj koniec ďalšieho ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka a od nás aspoň pár foto a nejaké tie videá viď zoznam s odkazom.

Zoznam kapitol

Priebeh turnaja

14. augusta 2014

 • Corona Brašov – HC’05 Banská Bystrica – 1:
 • GKS Tychy – Sapa Fehérvár AV 19 –  3:1
 • HKM Zvolen – Piráti Chomutov –  1 :3

15. augusta 2014

 • Corona Brašov – Sapa Fehérvár AV 19 – 2:3
 • GKS Tychy – Piráti Chomutov – 0:3
 • HKM Zvolen – HC’05 Banská Bystrica – 3:0

16. augusta 2014

 • Corona Brašov – Piráti Chomutov – 1:0
 • GKS Tychy – HC’05 Banská Bystrica – 3:6
 • HKM Zvolen – Sapa Fehérvár AV 19 – 1:1

Konečné poradie

 1. HC’05 Banská Bystrica          13:7       4
 2. Piráti Chomutov                      6:2        4
 3. HKM Zvolen                            5:4        3
 4. Sapa Fehérvár AV 19             5:6        3
 5. GKS Tychy                              6:10      2
 6. Corona Brašov                        4:10      2