• Ut. feb 7th, 2023

Materské centrum Rodinka po prázdninách opäť ožíva!

mc-rodinka-zvolen
Materské centrum Rodinka. Foto: Simona Rusnaková – MC Rodinka Zvolen

Hľadáte miesto pre vás a vaše dieťa, kde by ste sa cítili prijatí, bezpeční a zároveň sa po každej návšteve posunuli o kúsok ďalej?

Potrebujete trošku vypnúť v kruhu mamičiek ako vy, vybočiť z rutiny, načerpať nové nápady na každodenné aktivity?

Po letných prázdninách Rodinka znovu otvára svoje brány. Stretnutia prebiehajú na sídlisku Zvolen-Západ (Novozámocká 73), je to vchod do dominikánskeho kláštora z boku (smerom od Hrona). Mamičky (či oteckovia, starí rodičia, tety…) s detičkami do 6 rokov, všetci ste vítaní na našich septembrových aktivitách:

Program na mesiac september 

 • 2.9.2014 – Herňa – voľná hra detí, k dispozícii sú rôzne hračky, šmykľavka, domček, kresliace potreby a pod.
 • 4.9.2014 – Športovníček – prekážková dráha v centre, jednoduché loptové a pohybové hry.
 • 9.9.2014 – Hudobníček – pohybové cvičenia s tanečnými prvkami sprevádzané hudbou z magnetofónu alebo hrou na gitare, príp. iné hudobné nástroje. Deti tiež dostanú možnosť zapojiť sa do “tvorenia hudby” – hrkálky, perkusie a pod.
 • 11.9.2014 – Montessorníček – niekoľko zaujímavých stanovísk, kde deti majú možnosť “spoznávať svet” v duchu Montessori (prelievanie, presýpanie, skladanie a pod.) – výborná inšpirácia pre mamičky, čo robiť s deťmi, keď sa nedá ísť von.
 • 16.9.2014  –Prírodníček – hry v prírode (alebo “prírodné hry” v prípade nepriazne počasia) pre najmenších – spoznávame zvieratká, rastliny, stromy, počasie a pod.
 • 18.9.2014  –Tvorivníček – tvorivé dielne pre deti s mamičkami, kde budeme využívať rôzne materiály a techniky kreslenia.
 • 23.9.2014 – Knihovníček – prečítame rozprávku a spolu s deťmi sa ju pokúsime stvárniť.
 • 25.9.2014 – Varníček – deti dostanú možnosť hrať sa na kuchárov v naozajstnej detskej kuchyni – budú pripravovať jednoduché jedlá (ovocné a zeleninové šaláty, zdravé zákusky bez použitia cukru, soli či múky) bez potreby tepelnej úpravy. Výmena receptov medzi mamičkami.
 • 25.9.2014 od 16.30–18.00 Diskotéka pre najmenších – hudba, tanec, ukazovačky, bublinky, balíčky pre deti… Naozajstná diskotéka pre najmenších! Dobrovoľný príspevok 2 €.
 • 30.9.2014 Angličníček – angličtina pre najmenších zábavnou a veku primeranou formou.

Herňa býva otvorená každý utorok a štvrtok od 9.30 do 11.30, dobrovoľný príspevok je 1 €/rodinka. Prineste si prezúvky pre deti a nejaké občerstvenie. Za bezpečnosť svojich detí zodpovedajú rodičia!

Pre prípadné zmeny otváracích hodín v jednotlivých dňoch sledujte našu stránku na Facebooku.

Ako to vyzerá počas jednotlivých aktivít

Ak sa zúčastníte na jednej z našich pravidelných aktivít (napr. Tvorivníček, Hudobníček, Montessorníček…), môžete očakávať asi takýto priebeh:

 • 9.30 – otvorenie herne (deti sa môžu hrať s vyloženými hračkami, šúchať na šmykľavke a pod.)
 • 10.00 – začiatok aktivity (tvorivé dielne, tance, rôzne stanoviská a pod.)
 • 10.30 – ukončíme aktivitu a spoločne pripravíme deťom stolíky a malé občerstvenie (mamičky si donesú jedlo pre svoje deti – ovocie, kukuričné chrumky a pod. – v rámci možností sa snažte nenosiť sladkosti, čipsy a pod., keďže niektoré deti ich nemôžu jesť)
 • 11.00 – voľná zábava (možnosť pokračovať v aktivite, príp. sa  hrať s hračkami v herni)
 • 11.30 – spoločné upratovanie

Úspešný priebeh jednotlivých aktivít veľmi závisí od aktívnej spolupráce mamičiek (oteckov, starých rodičov…) – je veľmi prospešné, keď sa do aktivít zapájajú spolu s deťmi (spievať, tvoriť a pod.). Uvítame akúkoľvek pomoc počas našich stretnutí – upratovať hračky, dbať o poriadok a čistotu, pomôcť pri príprave aktivít, príprave občerstvenia a pod.

Kto sa skrýva za MC Rodinka?

Sme občianske združenenie Rodinka, o.z, ktoré pôsobí v meste Zvolen, na sídlisku Západ. Naším cieľom je najmä spoločne s mamičkami tráviť čas a poskytnúť priestor na “socializáciu” ich detí. Chceme pozitívne prispievať k zdravému fyzickému ako aj duševnému rozvoju detí, a to hlavne vytvorením možnosti tráviť čas s inými detičkami.

Aktivity materského centra sú pripravované dobrovoľníkmi, väčšinou mamičkami na materskej dovolenke, ktoré si za svoju prácu nenárokujú žiadnu odmenu (okrem dobrého pocitu, že pre naše deti a seba navzájom vytvárame niečo krásne, čo nám pomáha ďalej rásť). Keďže prevádzka centra si vyžaduje určité náklady (nájomné, materiály na jednotlivé aktivity a pod.), pri každej návšteve centra uvítame dobrovoľný príspevok na pokrytie týchto nákladov. Ďakujeme!

Viac informácií nájdete na Materské centrum Rodinka

Tešíme sa na spoločné stretnutie!

Článok: Simona Rusnaková – MC Rodinka Zvolen