• Pi. jún 2nd, 2023

Swim warriors na Memoriáli Petra Ladiča

ByIMG_1979

nov 5, 2018

TS: V sobotu 27. 10. 2018 výprava plutvových plavcov z plaveckého klubu Swim warriors smerovala na bratislavské Pasienky, kde sa konal 46. ročník memoriálu Petra Ladiča, ktorý v roku 1972 ako 21-ročný vysokoškolák tragicky zahynul pri potápačskej akcii.

Memoriálu sa zúčastnilo spolu 135 pretekárov rôznych vekových kategórií z 9 klubov z celého Slovenska, ktorí zviedli v 50-metrovom bazéne súboje v 11 disciplínach. Plavecký klub Swim warriors reprezentovali: Jakub Hraško vo vekovej kategórii D (12 – 13-roční) a Victoria Mináčová, Ľubomíra Sopková a Hana Vasilová, všetky vo vekovej kategórii C ( 14 – 15-ročné).

Svoje skúsenosti z juniorskej reprezentantky Slovenskej republiky v plutvovom plávaní zúročila Hana Vasilová, ktorá celkovo získala 6 medailí. Na krátkych tratiach 50 m RP (plávanie s monoplutvou pod vodou) a 50 m PP (plávanie s monoplutvou) obsadila v svojej kategórii druhé miesto. V disciplíne 100 m BF (plávanie s klasickými plutvami) zvíťazila medzi rovesníčkami a medzi ženami celkovo obsadila 2. miesto. Na trati 100 m RP si doplávala po zlato v kategórii a zároveň medzi ženami skočila na 3. mieste.

Úspešnú medailovú zbierku doplnila Ľubomíra Sopková, ktorá si v disciplíne 100 m BF medzi rovesníčkami vyplávala striebornú medailu a na vytrvalostnej trati 400 m PP si vo svojej vekovej kategórii doplávala po bronzovú medailu.

Bez medaily domov neodchádzala ani Victoria Mináčová, ktorá medzi dievčatami “céčkarkami” získala v disciplíne 200 m PP bronz.

Jakub Hraško ako jediný chlapec vo výprave sa nenechal zahanbiť staršími dievčatami a získal striebornú medailu za 50 m PP a bronzovú medailu za 100 m PP.

Úspešný deň zvolenskí plavci zavŕšili ako tím, keď zvíťazili v kategórii “C” v zmiešanej štafete na 4 x 100 m PP.

Zľava – Mináčová, Sopková, Hraško a Vasilová. Foto: zdroj TS

Článok: Robo Vasil. Foto: zdroj TS