• Ut. feb 7th, 2023

Balkovičovú v petícií podporilo viac ako 3500 Zvolenčanov, chce aby ju poznali osobne

ByIMG_1979

sep 19, 2014 ,
ing-lenka-balkovicova
Ing. Lenka Balkovičová. Foto: ZV-podujatia.

TS – V piatok, 19. septembra 2014 mestská a krajská poslankyňa a bývalá šéfka miestneho daňového úradu Lenka Balkovičová v sprievode podporovateľov na Mestskom úrade vo Zvolene odovzdala viac ako 3500 podpisov zvolenských občanov pod petíciou podporujúcou jej nezávislú kandidatúru na post primátorky mesta.

“To množstvo podpisov ma veľmi príjemne prekvapilo. Keď ma pred dvoma mesiacmi priatelia, ktorých si vážim, vyzvali ku kandidatúre, verila som si, ale nečakala som, že sa pod petíciu podpíše toľko Zvolenčanov. Ani, že dostanem poštou stovky vyplnených ankiet, v ktorých som sa občanov pýtala ako sa im u nás žije. Každému jednému týmto srdečne ďakujem. Rovnako ďakujem za množstvo stretnutí a rozhovorov na uliciach a námestiach, ktoré mi o živote Zvolenčanov prezradili veľmi veľa. Treba to oceniť v dnešných časoch, keď sa občianska odvaha nenosí. Títo občania nekašlú na svoje okolie. Naopak, chcú ho zlepšovať. Cítim, že sú smutní zo zaspatého mesta a túžia po zmene. Chcem byť ich spojencom na mestskom úrade,” oznámila Balkovičová.

Petičnú akciu Balkovičová spustila 17.júla na Zvolenskom zámku, kam ju prišli podporiť aj niektorí známi Zvolenčania ako Peter Mikula, Elena Kaliská, Mária Žaarová, Valéria Bohmová, Jaro Čuchor, Vladimír Medúz a ďalší.

“Podporu toľkých Zvolenčanov beriem s veľkou zodpovednosťou. Petíciou sa to nekončí. Zmena prichádza až s voľbami. Chcem ich poprosiť, aby prišli 15. novembra k voľbám. Už o niekoľko dni oznámim, čo všetko mi Zvolenčania povedali o našom meste a čo všetko budeme musieť zmeniť. V kampani moje stretnutia na ulici neskončia. Zvolenčania mi opakujú, že túžia po primátorovi, ktorého budú poznať a vidieť osobne. Chcem im ukázať ako to bude vyzerať, keď dostanem ich dôveru. Preto naše osobné stretnutia zoči-voči budú pokračovať aj po voľbách,” doplnila Balkovičová.

Lenka Balkovičová zároveň oznámila, že sa nebude v komunálnych voľbách uchádzať o post mestskej poslankyne a v prípade zvolenia za primátorku Zvolena sa vzdá mandátu poslankyne Banskobystrického samosprávneho kraja, kde zastupuje Zvolen od roku 2013. “Ľudová múdrosť hovorí, že jedným zadkom sa nedá sedieť na dvoch stoličkách. Politická skúsenosť, že jeden mandát stačí. Po tom, čo som počula od Zvolenčanov viem, že si budeme musieť vyhrnúť rukávy a urobiť kus práce. To sa nedá na pol úväzku, navyše ak chcem stretávať Zvolenčanov pravidelne celé štyri roky,” dodala Balkovičová.

TS: Peter Žitňan. Foto: Ján Števonka. 

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri