• Ut. feb 7th, 2023

Cyklisti a šoféri pózovali na zvolenskom námestí

ByIMG_1979

okt 2, 2014 , ,
cyklo-fotenie-zvolen
A takto nejako to vyzeralo na námestí. Foto: ZV-podujatia

Už niekoľko rokov sa v závere mesiaca september koná tzv. Celoeurópsky týždeň mobility, ktorého vrcholným podujatím je Európsky deň bez áut.

Do tohto podujatia sa zapojilo svojou troškou aj mesto Zvolen, počas dvoch dní sa konal zaujímavý program pre veľkých aj malých, ktorých prišla pozrieť a tento projekt podporiť Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová.

O tomto všetkom ste si mohli už prečítať v tomto článku.

Ako bodka za aktivitami sa v pondelok 29. 9. 2014 konala repríza Dňa bez áut na Námestí SNP s dopravným ihriskom Mestskej polície, informáciami zo Správy CHKO Poľana  o tom, ako sa majú správať cyklisti v lese, informačnými stolíkmi a tvorivými aktivitami Združenia Slatinka a združenia CEPTA.

Popoludní od 15.30 hod. sa pri kostole sv. Alžbety konalo fotenie jedného autobusu, 40-tich  áut a 40-tich bicyklov. Cieľom tejto akcie bolo názorne Zvolenčanom ukázať, aký priestor zaberajú dopravné prostriedky pre 40 osôb, ak sa rozhodnú cestovať autobusom, autom a bicyklom.

Nápad bol už realizovaný v susednej Banskej Bystrici, ale tu aj napriek propagácii sa nenašlo toľko ľudí,  čo by si našlo čas a zapojilo sa. Napriek tomu, že išlo o novú akciu, našlo sa aspoň dostatok cyklistov a možno do budúcna to bude lepšie.

Nech sa páči, ponúkame Vám aspoň pár foto z tejto akcie z vtáčej perspektívy aj na mesto Zvolen a okolie.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri