• St. mar 22nd, 2023

V rámci Dňa sídliska Západ oslávila ZŠ Námestie Mládeže svoje jubileum

Krst Pamätnice. Foto_ IMG_1979

V slnečnú sobotu 11.6.2022 sa na zvolenskom sídlisku Zvolen Západ konal 13. ročník Dňa sídliska Západ.

Organizačne ho pripravila OI Zvolen Západ, tunajšia ZŠ Námestie mládeže a ďalší partneri a priniesli takto bohatý program, doslova pre celé rodiny od skorého rána do neskorého večera.

Ak som v úvode spomínal tunajšiu školu, tak tentokrát to bolo ešte špeciálnejšie v podobe osláv jej 30. výročia a tak úvodná časť podujatia sa niesla v znamení osláv jej jubilea.

Ale pekne poporiadku.

Počas slávnostného otvorenia vyšli na pódium Sanja Nikolov (OI Zvolen Západ), Vladimír Lupták (víceprimátor Mesta Zvolen), Zuzana Almáši Koreňová (odbor školstva mesta Zvolen), Ľubica Tomčíková (riaditeľka ZŠ Mládeže), Maroš Chmelík (CKO) a takmer všetci poslanci za mestskú časť Zvolen Západ.

Video: Slávnostné otvorenie Dňa sídliska

Dopoludňajší program

V rámci osláv sa už tradične v átriu školy konali tvorivé dielne a program v aule. Na pódiu to bolo viac než pestré, krstila sa knižka Pamätnica, vystúpenie šikovných žiakov, alias deviatka má talent a vzájomné vystúpenia súčasných žiakov s absolventmi školy. Bolo toho tak veľa, že by bolo treba na to samostatný článok.

Športová časť

Vo vonkajšom priestore sa od 9-tej hodiny konala detská bežecká liga a na opačnej strane zas pohybové aktivity.

V hale sa okrem stolnotenisového turnaja konali aj špeciálne zápolenia v basketbale a vo florbale. Zaujímavosťou týchto zápasov bol fakt, že si na palubovke zahrali bývalí žiaci, ktorí úspešne reprezentovali školu na Majstrovstvách Slovenska.

Popoludňajší program

Ostatný sprievodný program odštartoval okolo hlavného pódia. Okrem tvorivých dielní a maľovania sa prezentoval aj stánok Mestskej polície v rámci projektu Spoznaj svojho policajta. Opodiaľ prišiel na hodinku predstaviť svoj klub HKM Zvolen.

Samozrejme, aj tento rok bolo k dispozícii dopravné ihrisko a boli tu aj záchranári a DHZ Zvolen so svojou technikou.

V rámci poobedia až do záveru samotného podujatia sa v troch kolách losovala tombola a prišiel (ako aj minulý rok) pán poslanec Richtárech, ktorý doniesol veľa nanukov a detská radosť nemala konca kraja. A taktiež radosť bola aj pri losovaní tomboly.

Poobedný program začalo divadelné predstavenie O sedliačke darebáčke v podaní Divadla Zelienka a po nich prišiel na rad tanec v dobovom duchu v podaní Pulcherrima Rosa, po ukážkach na pódiu zapojili pred pódiom aj deti.

Samozrejme, prišlo aj na odovzdávanie Komunitného srdca a tento ročník odovzdala Sanja Nikolov jedno takéto do rúk Ing. Dušana Hancka (krajský riaditeľ hasičského zboru a veliteľ DHZ Zvolen) za ich činnosť.

Video: Komunitné srdce 2022

Po udelení ocenenia prišla na rad kultúra, najskôr to bolo hudobné vystúpenie SZUŠ Heuréka, potom DSZ Štvorlístok a športový blok TŠ Zuzana, respektíve zložky TŠK F.R.E.S.H. Zvolen.

Folklór bol tento ročník zastúpený v podaní súboru Romano Jilo pod vedením Petra Kačicu a slová k ich vystúpeniu sú úplne zbytočné, nakoľko to bolo opäť o excelentné nielen tanečné vystúpenie.

Prvé, ale očakávané hudobné prekvapenie prišlo po 19-tej, keď začala hrať na pódiu kapela Jana Filová And HuMan Hills. V úvode si však strihla dve skladby s náčelníkom MsP Chabadom. Treba uznať, že ako kapela v novej zostave to majú všetko od A po Z zladené a je to cítiť, že to všetko majú naskúšané do posledného detailu a Filovej hlasový fond dáva tomu patričnú šťavu a sexepíl.

Záverečnou bodkou sobotnej časti Dní sídliska bolo tradičné vystúpenie country kapely Pacipacifik, ktorá ponúkla okrem známych skladieb aj najnovšie skladby a ľudia sa viac než dobre až do samotného konca nielen pred pódiom bavili.

Tak toto bol v skratke program a to, ako to vyzeralo na podujatí si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Fotogaléria: Deň sídliska Západ 2022

Článok, foto a video: IMG_1979