Zvolenské trhy s Mikulášom, anjelom a čertom

zvolen-trhy-december-2011

Anjel a dieťa. Foto: Ján Števonka.

Od skorých ranných hodín 9.12.2011 sa začal na zvolenskom Námestí SNP veľký ruch, ktorý zvestoval prípravu na zimné trhy s bohatým programom nielen pre deti, ale aj dospelých. Stánkari pracovali, čo im len ruky stačili od 5-tej hodiny rannej, aby keď sa rozvidnie, mohli ponúknuť svoj tovar. Či už niečo na zohriatie, čačky mačky, ale aj dobroty a drobnosti na vianočný a silvestrovský stôl.

john-lennonPri fontáne si bolo možné si uctiť pamiatku tragicky zosnulého Johna Lennona 9.10.1940 – 8. decembra 1980 a zapáliť mu aspoň sviečku pri fotografii s jeho podobizňou. Bohužiaľ málokto si už dnes spomenie na velikána člena skupiny The Beatles – nuž tak aspoň takto.

Buď ti zem ľahká ……..

Pre deti z materských škôl pripravili už deň pred tým ľudia zo združenia Priaznivcov Pustého hradu na čele s pánom Jaroslavom Stehlíkom k fontáne veľké kopy snehu, ktoré vozili zo zimného štadióna, aby sa mali na čom vyhrať a ich radosť veru bola prenáramná.

Od 14. hodiny začal program, nie však ten, ktorý patril k trhu. Najskôr to bol koncert Zdenky Prednej a následne po ňom vo veľkom štýle na koči dorazil Mikuláš, anjelčert, aby za básničku, tanec a podobne obdarili deti sladkou odmenou.

Po Mikulášskom programe nasledovalo odovzdávanie autobusov a po ňom pre deťúrence o 16:00 hod. rozprávka “Kto si čo navarí, to si aj zje”.

Počas rozprávky si už svoje nádobíčko pripravovala hudobná zvolenská formácia NO-5 s frontmanom Jánom Strížom, ktorá žiarila na hudobnej scéne v 80. rokoch. V tých rokoch ich doslova publikum “žralo”, o čom svedčí priehrštie odohraných festivalov v vtedajšom Československu, za ktoré dostali aj ocenenia od odbornej poroty.

Tento krát odohrali, aj napriek technickým problémom s elektrinou, ktorá bola preťažená náporom odberu stánkarov vianočné evergreeny, napr. od Georga Michaela Last Christmas, cover skladbu od Kabátu Pohoda a iné.

Aj napriek technickým problémom s elektrinou sa zaobišiel tento prvý trhový deň bez väčších problémov. Druhý deň, v sobotu 10.12.2011 fungovali len trhovníci, ktorí sa ešte snažili to, či ono predať.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: