• Ne. máj 28th, 2023

Slávnostné otvorenie altánku v átriu GĽŠ

altanok-gls-zvolen-11
Slávnostné prestrihnutie pásky. Foto: ZV-podujatia.

Slávnostné otvorenie novopostaveného altánku a upraveného átria Gymnázia Ľudovíta Štúra sa uskutočnilo v stredu 24.9.2014.

V júni tohto roku sme sa zúčastnili a písali o novovzniknutej študentskej televízie v Gymnáziu Ľudovíta Štúra. Pri tejto príležitosti sme sa dozvedeli aj o ďalších projektoch, ktoré budú v novom školskom roku nasledovať.

Počas letných prázdnin sa realizoval projekt úpravy átria školy, o ktorom sme vás informovali už v auguste. Na ňom tvrdo makali študenti a pár osôb zo školského personálu.

Toto všetko sa podarilo úspešne zrealizovať do zdarného konca a práve v stredu 24.9.2014. Vtedy nastal ten čas, kedy sa slávnostným prestrihnutím pásky sa dal tento priestor oficiálne do užívania.

Za mikrofón sa postavil v tento slávnostný okamih Matej Miklian, predseda Školskej Študentskej Rady, ktorý na úvod povedal, prečo sa tu dnes stretávame.

Následne privítal hostí menovite: Ing. Jozef Výboh (zástupca riaditeľa pre technicko-ekonomické činnosti), Mgr. Jana Hameršmídová (zástupca riaditeľa pre výchovu a vzdelávanie), Ing. Karol Herian (odborník na vzdelávanie pre Banskobystrický kraj), Laura Longauerová (Miss Slovensko 2014), Ing. Darina Diošiová (KomPrax), Miroslav Škrinár (koordinátor Školskej Študentskej Rady) a samozrejme novozvolená študentská rada zvolená vo voľbách v roku 2014.

V rámci tejto slávnostnej chvíle bolo odovzdané ocenenia pre tých, ktorí dali tomuto projektu zelenú. Tí sa potom chopili slova.

Najvyššie vyznamenanie dostal otec altánku Ing. Jozef Výboh, a to konkrétne plaketu študentskej rady.

Pán Výboch hľadal slová, len ťažko, ale povedal, že on nie je ten, kto má na tom až také zásluhy. Vraj je to skôr tím študentov, ktorí to všetko odmakali.

Laura Longauerová – „Miss nie je, len o tom, že sú krásne dievčatá, že je to len o móde, ale zároveň je to podporovanie takýchto úžasných projektov a zároveň študentov.“ Ako ďalej povedala, aj ona sa snažila počas svojich študentských čias na Obchodnej akadémii v Bystrici snažila zužitkovať svoj čas čo najefektívnejšie, aby z toho v budúcnosti, naozaj aj niečo mala. „Vidím, že aj na tejto škole sú rovnako šikovní študenti. Som veľmi hrdá na to, že ďalšia škola ma presvedčila o tom, že sú úžasní študenti stále na svete.“

Ing. Darina Diošiová

Prejavila radosť, že sa mohla zúčastniť a teší sa zo všetkých nápadov, ktoré sa už zrealizovali, či o ktorých som počúvala a budem sa veľmi tešiť na tých, ktorý by chceli na sebe zamakať.

Mgr. Jana Hameršmídová

Začalo to všetko na stretnutí s Ing. Karolo Herianom, kde sa stretla skupina asi 20-tich študentov našej školy. Od prvého momentu som vedela, že myšlienky a nápady sa začínajú pretvárať do zhmotnenia, čoho výsledkom je náš altánok. Študenti tým, že pracovali pre projekt KomPrax získali mnoho vecí. Pracovali pod heslom Urob si sám, toto heslo Urob si sám. prináša veľa pozitívneho, znamená ak chceš niečo mať urob si to sám.

Po slávnostných rečiach sa už pristúpilo k prestrihávaniu obligátnej pásky a po nej už na záver pár slov povedal všetkým prítomným Matej Miklian.

Dúfam, že si ho budete chrániť, dúfam, že ho nepoškrabete, nepopíšete centrofikskou a dúfam, že si ho budete vážiť a, že sa budete oň starať a možno ho aj zveľaďovať.

Po tomto akte sa v priestoroch gymnázia konali dve besedy, ktorú jednu viedla Miss Slovensko 2014 – Laura Longauerová a druhú Ing. Darina Diošiová.

Otvorenie altánku GĽŠ

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka. Video: Gymnázium Ľudovíta Štúra

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri