• Pi. dec 1st, 2023

Júnový Natur Trh pulzoval pestrými farbami

Autor IMG_1979

jún 21, 2015 , , , ,
nausnice
Náušnice: Foto: ZV-podujatia

Zábavné, originálne, tvorivé, netradičné.  Aj tak sa dá nazvať podujatie, ktoré sa konalo predposlednú júnovú sobota 20.6.2015 v Parku zabudnutých susedov.

Podujatie, ktoré sa tu konalo malo názov Natur Trh s podtitulom s vôňou leta alebo ak chcete Šikovné ruky z regiónov a samotnú akciu organizovala kaviareň Džezva spolu ďalšími partnermi.

Gro samotného podujatia tvoria trhy. Sú tu však  vždy špecifické tradičné i netradičné výrobky a vskutku tá rozmanitosť tomu dáva  punc kvality. Keramické výrobky, šité bábiky, voňavé mydielka, šperkárske kúsky,  to bolo to,  čo sa tu dalo nájsť na veľa spôsobov a jedno zaujímavejšie ako to druhé.

Samozrejmosťou boli aj tvorivé dielničky, maľovanie na tvár a kto si chcel vyskúšať  svoje kreatívne schopnosti,  mohol si uviť vlastnú kyticu divých kvetov. Deťúrence prišli pozabávať Jogínci z ČT.

Po 14-tej sa konala fantastická módna prehliadka z dielne Swana, ktorej svieže modely predvádzali nie práve modelky, ako by niekto možno očakával,  ale tie, ktorým sú práve takéto modely určené a rozhodne týmto slečnám a dámam to jednoducho svedčalo.

Zaužívaným zvykom na tomto trhu je, že sa tu dá platiť aj Živcom, čiže lokálnou menou.  Kto mal záujem a nemal  Živce,  tak si mohol samozrejme zameniť eurá u vždy usmiateho dievčaťa v stánku a aj dozvedieť sa všetko podstatné o tejto mene.

Júnový  Natur Trh je za nami a rozhodne bol zaujímavý od samého začiatku až po záver a už teraz si neviem predstaviť, s čím organizátor príde nabudúce.

Nuž,  nebudem viac obkecávať,  nech sa páči pár fotografií.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka