• St. okt 4th, 2023

Alexandra Kusá príde porozprávať a víziách SNG

Autor IMG_1979

okt 9, 2014 , , ,
45-sng-zvolen-zamok-2014
45. SNG Zvolen zámok.

Pravidelné stretnutia s výtvarným umením sú pokračovaním formátu Večer s kurátorom, ktorý bol verejnosti predstavený v roku 2013.

Nový cyklus stretnutí bol opäť určený všetkým, ktorí by sa radi dozvedeli podstatne viac o výtvarnom umení a počas roka 2014 pokračoval v predstavovaní stálych expozícií na Zvolenskom zámku a vybraných diel zo zbierok SNG prostredníctvom výkladov i neformálnych diskusií.

Cyklus stretnutí nekončí ani v druhom polroku a je opäť určený všetkým, ktorí by sa radi dozvedeli viac o výtvarnom umení. Bude pokračovať v predstavovaní stálych expozícií na Zvolenskom zámku a vybraných diel zo zbierok SNG prostredníctvom výkladov i neformálnych diskusií. Slovo budú mať kurátori SNG, ale aj reštaurátori, historici a ďalší.

V stredu 15.10.2014 o 18:00 expozície SNG – vstupné 2,70€

Alexandra Kusá, generálna riaditeľka Slovenskej národnej galérie

V septembri tohto roku uplynulo 45 rokov od sprístupnenia expozícií Slovenskej národnej galérie na Zvolenskom zámku. Pri tejto príležitosti privítame v rámci cyklu Stretnutia s výtvarným umením generálnu riaditeľku SNG Alexandru Kusú. Návštevníci sa tak budú môcť z prvej ruky dozvedieť viac o smerovaní, víziách a projektoch našej inštitúcie.

Zdroj info (Oddelenie galerijnej pedagogiky SNG Zvolenský zámok)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri