• So. mar 25th, 2023

Srdečná záležitosť Boženy Rossí Čtvrtlíkovej v Galérii na Tehelnej

ByIMG_1979

okt 9, 2014 ,
srdecna-zalezitost
Aj tieto nádherné veci nájdete na výstave. Foto: ZV-podujatia

Po výstave Vnútrozem Daniela Heviera sa po mesiaci konala v priestoroch Galérie na Tehelnej ďalšia vernisáž,  tentokrát o enkaustike Boženy Rossí Čtvrtlíkovej pod názvom “Srdečná záležitosť”.

Túto  v poradí už 66. výstavu zorganizovala Galéria na Tehelnej, Klemo, kaviareň Džezva v spolupráci s ďalšími partnermi.

Na samotnú vernisáž prišlo veľa ľudí a aj jej prvá učiteľka, ktorá učila v Podbrezovej pani Boženu kresliť a miešať farby a v závere prišiel a pár slov povedal aj jej kolega z brandže Igor Mosný

To už objasnila samotná autorka výstavy Božena Rossí Čtvrtlíková

Asi je všetkým jasné, prečo som dala tejto výstave názov “Srdečná záležitosť“,  pretože väčšinou výtvarník si dáva názov obrazy a hotovo, lenže tie obrazy to hovoria za nás. Táto výstava je pre mňa veľkou srdečnou záležitosťou, asi najväčšou, čo sa týka mojej práce, pretože ja som sa tu narodila. Ja som sa narodila v Podbrezovej, ja odtiaľto pochádzam a vyrastala som tu do 15-tich rokov. Mala som nádherné detstvo v krásnej krajine a hovorí sa, kde človek vyrastá, naučil sa chodiť a naučil hovoriť, tak to je jeho rodný kraj a jeho rodný jazyk.

Po samotnej autorke sa k slovu dostal kolega, momentálne sochár Igor Mosný

Ten sa vyjadril: Boženka maľuje tak ako cíti srdcom, u nej proste excelentná technika enkaustiky ju povýšila do takej roviny, že vlastne Vás zaplaví farbou. Je to obrovský dar od nej, že niečo také dokáže na takú plochu exponovať. Je to citová rovina, ktorá zasiahne myslím si každého z nás. Takže jej veľmi pekne ďakujem za to, že môžeme tieto excelentné obrazy vnímať v tej rovine, v akej vnímame a že je obdarená tým darom, ktorým je obdarená a že dokáže to tlmočiť ďalej.

Po tomto sa už dala táto predajná výstava považovať za otvorenú.

Nám už neostáva nič iné, len povedať, že výstava potrvá do 6.11.2014 a je otvorená denne od 8:00 do 17:30 a v sobotu od 9:00 do 11:45 hod.

Video 

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri