• Št. nov 30th, 2023

Na starej radnici predstavila Katka Koščová nový album Oknom

Autor IMG_1979

okt 8, 2014 , ,
katka-koscova-oknom-tour-4
Katka Koščová. Foto: ZV-podujatia

Obrovský hudobný zážitok s neskutočnou paletou harmónie a súzvuku v podaní fantastických hudobníkov na čele so spievajúcou Katkou Koščovou –  aj o tom bol koncert na Starej radnici v rámci turné Oknom tour a uvedenia nového CD Oknom.

Katka Koščová už neraz vystupovala vo Zvolene,  vždy mala vypredané, vždy prišla s niečím novým a výnimočným a veru aj v piatok 3.10.2014 doniesla naozaj poriadnu porciu muziky.

Naposledy tu bola v marci tohto roka a už vtedy povedala, že pripravujú nový album, ktorý vyjde na jeseň a práve tento piatok nastal ten čas, kedy v rámci turné Oknom tour prišla predstaviť poslucháčom nové CD. Nové CD sa podarilo vytvoriť aj za pomoci Crowdfunding-u a v podstate to boli fanúšikovia, ktorí jej takto prispeli, každý troškou a tento album mohol uzrieť takto svetlo sveta.

Po Prahe, Bratislave, Nitre sa zastavila vo Zvolene a spolu s ňou sem prišli aj klavirista Daniel Špiner, kontrabasista Rasťo Uhrík, bubeník Honza Chalupa a známy  akordeonista Michal Červienka.

Po prvej skladbe povedala Katka na margo nového albumu:

„Po piatich rokoch ma prestalo baviť spievať stále tie isté pesničky, potrebovala som zmenu, aj keď to trochu trvalo. Som nadšená zo spolupráce so skvelými muzikantmi, ktorí z tých mojich nápadov dokázali vytvoriť piesne, ktoré ma tešia a ktoré ma nesmierne baví interpretovať.“

K samotnému nahrávaniu albumu povedala, že album bol nahrávaný spolu a naraz aj hlavne preto, aby tam bolo počuť tú lajfkovú špinu a život.

Počas vyše hodinového koncertu zazneli skoro všetky skladby z nového albumu Oknom. Mimochodom skladba Oknom sa  nachádza na albume, hoci tam  pôvodne vôbec nemala byť. Daniel Špiner ju presvedčil, že tam tá skladba právom patrí. Katka nakoniec priznala, že patrí dokonca medzi jej najobľúbenejšie.

Ako už bolo spomenuté, ako hosť na koncertoch sa zúčastňuje akordeonista Michal Červienka, ktorý nielen doplnil v skladbe Pod šapitó a v pár ďalších skladbách trojicu skvelých hudobníkov, ale zahral tu aj dve sólové skladby.

Posledná skladba, ktorá veštila záver tohto koncertu mala názov Z kaviarne Slávia, ktorá tak trochu evokuje tvorbu Jara Filipa. Na úplný záver a ako bonus zaznela rovnomenná skladba z albumu Nebotrasenie.

K samotnému koncertu sa dá povedať, že to bol neskutočný zážitok, ktorý sa rozhodne oplatí minimálne raz zažiť. Katkin spev doplnený o fantastickú zladenosť spoluhráčov bol jednoducho excelentný. Nestáva sa často, ale treba pochváliť aj prácu zvukára, ktorý to zvládol na jednotku.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri